Darbiniekiem
Starptautiskā sadarbība

Otrdien, 30. janvārī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) viesojās ASV vēstnieks Kristofers Robinsons. Tikšanās laikā ASV vēstnieks apmeklēja RSU Farmācijas studiju un pētniecības centru, kā arī RSU Zobārstniecības fakultātes pirmsklīniku.

RSU vadība kopā ar ASV vēstniecības delegāciju devās ekskursijā RSU Farmācijas studiju un pētniecības centra telpās. ASV vēstniekam K. Robinsonam bija iespēja ielūkoties arī Farmācijas fakultātes mūsdienīgi iekārtotajās ķīmijas laboratorijās, kas izveidotas, konsultējoties ar farmācijas nozares profesionāļiem. RSU Farmācijas fakultātes vadība iepazīstināja ar atbilstoši iekārtotajām laboratorijas telpām un informēja viesus par aktualitātēm gan nozarē, gan zinātnes un industrijas sadarbībā.

Savukārt RSU Zobārstniecības fakultātes pirmsklīnikā, kas ir Ziemeļeiropā modernākā stomatoloģijas pirmsklīnisko mācību bāze, ASV vēstnieks iejutās topošo zobārstu praktiskajās studijās, izmēģinot simulācijas tehnoloģijas. Zobārstniecības fakultātes vadība uzsvēra, ka simulācija ir neatņemama daļa zobārstniecības studijās, kas nodrošina kā pašu topošo mediķu, tā pacientu drošību.

Vizītes noslēgumā RSU vadība un ASV vēstnieka delegācija apsprieda abiem sadarbības partneriem aktuālus jautājumus, lai nākotnē veicinātu starptautiskus pētniecības projektus, tostarp ar ASV kolēģiem.

Pašlaik RSU studē 17 ASV pavalstnieki un strādā 11 vieslektori.