Darbiniekiem

2023. gadu Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) pabeidza ar veiksmīgiem finanšu rezultātiem. Ieņēmumi jau otro gadu pēc kārtas pārsniedza 100 miljonus eiro, un pērn tie sasniedza 106,2 milj. Salīdzinājumā ar 2022. gadu ieņēmumu apjoms palielinājies par 4,8 %, bet pēdējo sešu gadu laikā, kopš 2017. gada, RSU apgrozījums ir dubultojies.

aigars_petersons_sq_dec2023.png

Mūsu finansiālās darbības veiksmes pamatā ir mērķtiecīgs ikdienas darbs, kas balstīts uz objektīvām un reāli izvērtētām prognozēm. Līdzšinējie panākumi nodrošina RSU turpmāko attīstību, ieviešot jaunākās inovācijas studiju, zinātnes un administratīvajos procesos.

Prof. Aigars Pētersons, rektors

Augošais ieņēmumu apjoms ir devis iespēju palielināt mērķtiecīgus ieguldījumus, kuru apjoms pērn sasniedza 100,1 miljonu eiro un bija par 4,5 % lielāks nekā iepriekšējā gadā.

Būtiskas izdevumu sadaļas ir personāla atlīdzība, kas aizvadītajā gadā kopumā pieaugusi par 4,3 miljoniem jeb 11 %, un zinātnes finansēšana. RSU ar pašu ieņēmumiem finansē zinātnisko darbību, jo valsts finansējums zinātnei ir ļoti zems. Valsts zinātnes bāzes finansējums RSU kā zinātnes universitātei pērn bija līdzvērtīgs kopējiem gada izdevumiem par universitātes komunālajiem maksājumiem – 2,6 miljoni eiro.

Apstiprinātais 2024. gada budžets paredz turpmāku finansiālo izaugsmi. Svarīgas šāgada izdevumu prioritātes ir zinātnes un infrastruktūras attīstība, kā arī personāla atlīdzības pārskatīšana. RSU plāno turpināt attīstīt esošās un jaunas starptautiski konkurētspējīgas studiju programmas un studiju kursus, nodrošinot to veiksmīgu un efektīvu piedāvājumu Latvijas un ārvalstu tirgos.

Tikai pašu ieņēmumi ļauj RSU ieviest ilgtermiņa attīstības stratēģiju. Gūtie ieņēmumi tiks pamatā novirzīti zinātnes finansēšanai, kā arī studijām, informācijas tehnoloģijām un universitātes sporta attīstībai. Veiksmīga izaugsme finanšu aspektā RSU dod iespēju nostiprināties un pilnveidoties kā zinātnes universitātei.