Preses relīzes

Trešdien, 2007. gada 25. jūlijā noslēdzās dokumentu pieņemšana pamatstudijām Rīgas Stradiņa universitātē (RSU). 30. jūlijā tiek paziņoti konkursa galīgie rezultāti. 31. jūlijā un 1. augustā notiek līgumu slēgšana ar nākamajiem studentiem.

Pamatstudijām bakalaura studiju programmās sociālo zinātņu fakultātēs kopā saņemti 822 pieteikumi no 686 reflektantiem. Īpašs pārsteigums šogad bija jaunās studiju programmas „Starptautiskais mārketings un reklāma” popularitāte – šajā programmā saņemti visvairāk pieteikumi - 132. Nemainīgi populāras ir Politikas zinātņu katedras studiju programma “Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas” un Komunikācijas fakultātes realizētā programma “Sabiedriskās attiecības”, kur katrā saņemti attiecīgi 125 un 128 pieteikumi.

Kopējā interese par medicīnas un veselības aprūpes profilu šogad ir augusi. Pavisam kopā Medicīnas un veselības aprūpes studiju programmās saņemti 1255 pieteikumi no 880 reflektantiem. Studijām Medicīnas fakultātē ir saņemti 462 pieteikumi, kas ir par 74 pieteikumiem vairāk kā pērn. Viens no faktoriem, kas iedrošinājis topošos studentus pieteikties medicīnas studijām, ir lielais budžeta vietu skaits Medicīnas fakultātē – 280. Otrs faktors ir LR Veselības Ministrijas organizētā reklāmas kampaņa ar aicinājumu studēt medicīnu un veselības aprūpi.

Stomatoloģijas un Farmācijas fakultātē iesniegumu skaits ir pieaudzis un konkursa koeficients uz valsts budžeta finansētajām vietām ir tuvu 4. Nemainīgi pieaug interese par Rehabilitācijas fakultātes „Fizioterapijas” studiju programmu – 2006. gadā uz 40 valsts budžeta finansētajām vietām konkursa koeficients bija 4,8, šogad uz 64 budžeta vietām konkursa koeficients ir 3,7.

Uzņemšanas komisiju priecē, ka pastiprināti pieaug interese par tādām jaunām studiju programmām kā „Uzturs”, „Veselības sporta speciālists”, „Tiesību zinātnes”.

„Šogad uzņemšana kopumā ir izdevusies, sevi attaisnojusi arī jaunā datu ievades sistēma, viss uzņemšanas process noritēja mierīgi, bez īpašiem starpgadījumiem. Turpinām uzņemšanu maģistrantūras studiju programmās (izņemot Uzturzinātni) līdz 22. augustam”- tā šī gada uzņemšanas procesu raksturo RSU Uzņemšanas komisijas atbildīgais sekretārs Aigars Reinis.

Pieteikties maģistrantūras studiju programmām varēs RSU Studiju informācijas centrā, Dzirciema ielā 16, K korpusa 104. kabinetā darba dienās no plkst. 10.00 – 16.00

Sīkāka informācija – RSU uzņemšanas komisijā , tel. 67409105, studinfoatrsu[pnkts]lv