Preses relīzes

2007. gada 24. septembrī beidzies termiņš iesniegumu pieņemšanai konkursā uz Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektora amatu. Konkurss uz rektora amatu izsludināts sakarā ar kārtējām rektora vēlēšanām.

Atbilstīgi Augstskolu likumam un RSU Satversmei rektoru uz pieciem gadiem ievēl RSU Satversmes sapulce un apstiprina Ministru kabinets. RSU Satversmes sapulces sēde, kurā norisināsies rektora vēlēšanas, plānots sasaukt 3. oktobrī.

Uz RSU rektora amatu ir pieteicies viens kandidāts – profesors Jānis Gardovskis. Jānis Gardovskis ir augstskolas mācībspēks no 1981.gada, kad sāka darbu Rīgas Medicīnas institūtā kā asistents. Rektora amata kandidāts profesors, habilitētais medicīnas doktors J.Gardovskis ir RSU klīniku prorektors. Profesors J.Gardovskis ir plaši pazīstams ķirurgs un zinātnieks –daudzu jaunu ķirurģijas metožu ieviesējs Latvijā un dažādu, tai skaitā starptautisku zinātnisku projektu vadītājs, kā arī “Latvijas ķirurģijas žurnāla” zinātniskais redaktors.

Kā informējuši LR Veselības ministrijas pārstāvji, profesora Jāņa Gardovska kandidatūru jau atbalstījis Veselības ministrs Vinets Veldre.

Šobrīd RSU rektora amatu ieņem profesors Jānis Vētra, kura pilnvaru termiņš beidzas 2007. gada 6. novembrī.