Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Intervijas

Viņa medicīnu studē jau trešo gadu, bet RSU Studējošo pašpārvaldē sāka darboties pirms diviem, kad tika ievēlēta par studējošo pārstāvi RSU Senātā. Vēlāk Alise Luīze (attēlā) kļuva par akadēmiskā virziena vadītāju, bet kopš 2024. gada 1. janvāra viņa ir pašpārvaldes vadītāja jeb valdes priekšsēdētāja. “Protams, paralēli šiem amatiem esmu iesaistījusies kā studējošo pārstāvis dažādās komisijās, kā arī esmu bijusi aktīviste un organizatore dažādos pašpārvaldes pasākumos,” piebilst Alise Luīze Bērziņa.

alise_luize_berzina_portrets-lead.png2023. gada septembris. Foto: Valters Kārklis

Kāpēc darbojies Studējošo pašpārvaldē?

Manuprāt, Studējošo pašpārvalde ir izcila vieta, kur ārpus studiju procesa iegūt zināšanas un prasmes, kas noderēs dažādās dzīves situācijās.

Angļu valodā tam ir īpašs nosaukums soft skills – prasmes, kas noder visdažādāko profesiju un nozaru pārstāvjiem. Pašpārvalde ir vieta, kur iespējams iepazīt līdzīgi domājošus cilvēkus, proti, tādus, kas ar lielu motivāciju, atdevi un degsmi tiecas uz kopīgiem mērķiem gan pasākumu organizēšanā, gan dažādu jautājumu un situāciju risināšanā. Tātad Studējošo pašpārvalde ir vieta, kur iegūt dzīvē noderīgas zināšanas, kolēģus un tuvus draugus.

Raksturo pāris teikumos, kā tev sācies šis gads Studējošo pašpārvaldes vadītājas amatā?

Vadītājas amatā esmu nedaudz vairāk kā mēnesi, bet šis laiks ir paskrējis nemanot. Tiešām varu likt roku uz sirds un teikt, ka man ir ļoti paveicies ar komandu, vēl nav bijušas situācijas, kurās mums nesakristu viedoklis vai kopējais redzējums par dažādām tēmām un jautājumiem. Protams, nav arī tā, ka viedokļi visiem ir vienādi, taču diskusiju ceļā vienmēr spējam nonākt pie viena un, mūsuprāt, labākā risinājuma, kas tiešām ir pieņemams visiem komandas locekļiem. Kopumā šo mēnesi varētu raksturot kā visnotaļ interesantu, darbīgu un jaudīgu.

Kas pašlaik satrauc RSU studentus?

Pašlaik lielākais satraukums, ko esam novērojuši studējošo vidū, ir par pārbaudījumu organizēšanu pavasara semestrī. Tā kā pārejam tikai uz klātienes pārbaudījumiem, ir jautājumi par dažādām organizatoriskajām detaļām un procesiem, bet es ticu, ka pēc pirmajiem mēnešiem jaunajā semestrī šis satraukums būs norimis un studējošie pieradīs pie pārmaiņām.

Saņemam vairākus jautājumus par starptautisko studentu konferenci, kas norisināsies martā un kurā savus darbus aizstāvēs ne tikai RSU, bet arī citu Latvijas un ārvalstu augstskolu studenti.

alise_luize_berzina_valde2024-lead.jpg2024. gada RSU Studējošo pašpārvaldes valde un administratori. Centrā – Alise Luīze Bērziņa. Foto: Valters Kārklis

Kādi ir pašpārvaldes nozīmīgākie plāni 2024. gadam?

Šogad lielu uzsvaru liksim uz pašpārvaldes ilgtspēju, proti, veiksim pasākumu un vispārīgu darbu lietderības izvērtējumu.

Īpaši koncentrēsimies uz jaunu dalībnieku piesaisti pašpārvaldei, kā arī turpināsim veidot veiksmīgu sadarbību ar Ārvalstu studentu asociāciju.

Ikdienā lieto abus savus vārdus vai vairāk tikai pirmo – Alise?

Līdz laikam, kad sāku darboties Studējošo pašpārvaldē kā akadēmiskā virziena vadītāja, ikdienā izmantoju tikai savu pirmo vārdu – Alise. Bet, tā kā 2023. gada valdē bijām trīs Alises un trīs Luīzes, arvien biežāk mani sāka saukt abos vārdos, rezultātā tagad atsaucos gan uz Alisi, gan Luīzi.

Kāpēc izvēlējies studēt medicīnu?

Jau pamatskolā medicīna dažādās karjeras dienās un izstādēs šķita saistoša, bet tajā laikā nobijos no tā, ka kopējais studiju laiks ir seši gadi, kam vēl seko rezidentūra. Iespējams, ka tieši ilgais studiju laiks bija iemesls tam, ka vidusskolā izvēlējos klasi ar sabiedrisko attiecību virzienu, un biju pārliecināta, ka nākotnē būšu sabiedrisko attiecību speciāliste. Izvēle par labu medicīnas studijām parādījās salīdzinoši vēlu, 11. klases beigās, kad sapratu, ka sabiedriskās attiecības nav mans lauciņš, tāpēc pieņēmu lēmumu nopietni gatavoties pārbaudījumiem un eksāmeniem, lai tiktu medicīnas studiju programmā.

alise_luize_berzina_sp_strategiskais_2022-lead.png2022. gada RSU Studējošo pašpārvaldes (SP) Stratēģiskais seminārs. No kreisās: 2023. gada RSU SP valdes priekšsēdētāja Elizabete Maija Liepa, 2024. gada RSU SP valdes priekšsēdētāja Alise Luīze Bērziņa. Foto no Studējošo pašpārvaldes arhīva

Kas līdz šim medicīnas studijās bijis grūtākais?

Laikam grūtākais ir tikšana cauri tām studiju nedēļām, kurās ir vairāki pārbaudījumi ar mazu intervālu starp tiem, kā arī nākamās dienas pēc šo pārbaudījumu nokārtošanas, jo ir grūti ieiet atpakaļ normālā diennakts režīmā, kad vairākas naktis pēc kārtas ir negulētas. Bet tajā pašā laikā, arī uz šiem grūtākajiem brīžiem atskatoties, to daru ar pozitīvām emocijām, jo katru reizi, kad ar studiju biedriem mācāmies vairākas naktis pēc kārtas, pēc tam ir atmiņas un dažādi interesanti stāsti par to, kā šiem pārbaudījumiem esam gatavojušies.

Vai topošajam ārstam ir daudz jāiekaļ no galvas, un cik tas ir lietderīgi?

Protams, ir lietas, kas ir jāiekaļ no galvas, piemēram, termini, medikamentu nosaukumi un tamlīdzīgi, bet, manuprāt, topošajiem ārstiem ir daudz vērtīgāk mācīties ar izpratni, proti, tā vietā, lai iekaltu no galvas kādus procesus, kas notiek cilvēka organismā, daudz lietderīgāk ir izprast mehānismus, kāpēc šādi procesi rodas, līdz ar to turpmākos studiju kursos ir vieglāk esošajai informācijai un izpratnei likt klāt plašākas un dziļākas zināšanas.

alise_luize_berzina_taurenis2023-lead.pngAlise Luīze Bērziņa un Arvis Pauliņš 2023. gada sporta un aktīvās atpūtas festivāla "Taurenis" talantu konkursā. Foto no Studējošo pašpārvaldes arhīva

Kā tu atjauno savus enerģijas resursus?

Kopš sevi atceros, mans enerģijas atjaunošanas avots ir bijušas tautas dejas. Pašlaik dejoju Tautas deju ansamblī Teiksma. Lai cik dīvaini tas būtu, pēc katra deju mēģinājuma esmu fiziski nogurusi, bet enerģija dažādu studiju un Studējošo pašpārvaldes darbu veikšanai palielinās. Domāju, ka liela nozīme enerģijas resursu atjaunošanā ir maniem fantastiskajiem dejas biedriem, kuru pozitīvās emocijas mēģinājumos palīdz aizmirst par ikdienas stresu un atjaunot spēku turpmākajiem darbiem.

Septiņi ātrie jautājumi

1. Filma, ko gribētu noskatīties vēlreiz.

The Italian Job (Itālijas variants).

2. No kā tu esi atkarīga?

No dejošanas.

3. Ja tev tiktu piedāvāta iespēja izlekt ar izpletni, vai tu šo iespēju izmantotu?

Jā, pilnīgi noteikti!

4. Ko tu gribētu iemācīties?

Pagatavot izcilu steiku.

5. Kas tev vislabāk padodas?

Meklēt labo pat vissliktākajās situācijās.

6. Ko tev nepatīk darīt?

Sēdēt sastrēgumos.

7. Par ko šajā dzīvē ir vērts satraukties?

Tuvākajiem cilvēkiem – viņu labklājību un veselību.

Kopā ar Alisi 01.01.2024. darbu sāka Studējošo pašpārvaldes valde šādā sastāvā:

  • Akadēmiskā virziena vadītājs: Rihards Irbe (SZF, 1. studiju gads)
  • Akadēmiskā virziena vadītāja vietnieks: Andris Uplejs (MF, 2. studiju gads)
  • Ārlietu virziena vadītāja: Luīze Monta Remese (MF, 2. studiju gads)
  • Iekšējās sadarbības un cilvēkresursu virziena vadītāja: Amanda Elizabete Dūrēja (MF, 2. studiju gads)
  • Komunikācijas virziena vadītāja: Anete Aleksandrova (SZF, 2. studiju gads)
  • Komunikācijas virziena vadītājas vietniece: Arta Adrija Kerna (SZF, 1. studiju gads)
  • Kultūras un sporta virziena vadītāja: Ieva Veipa (MF, 4. studiju gads)
  • Sociālā virziena vadītāja: Luīze Driķīte (MF, 3. studiju gads)
  • Starptautiskā virziena vadītāja: Karlīna Emīlija Melberga (MF, 2. studiju gads)\
  • Zinātnes virziena vadītāja: Annija Līga Legzdiņa (MF, 2. studiju gads)
  • Zinātnes virziena vadītāja vietnieks: Sandis Bulduris (MF, 2. studiju gads)

Studējošo pašpārvalde, kurā var darboties ikviens students, sastāv no aktīvistiem, padomes un valdes. Padomē darbojas 36 biedri, kurus uz gadu ievēlē RSU studējošie. Valdē darbojas deviņi valdes locekļi, trīs vietnieki un priekšsēdētājs. Valdi uz gadu ievēlē padomes biedri, ņemot vērā atsūtītos pieteikumus uz valdes amatiem. Padomei pieder pašpārvaldes lēmējvara, bet valdei – izpildvara. Pašpārvaldes simbols ir pakavs.