Darbiniekiem
Iekšējā konsolidācija
Jubilejas
RSU vēsture

Trešdien, 24. janvārī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (MITC), Borisa Tetereva auditorijā, notika RSU Rehabilitācijas fakultātes organizētais seminārs Rehabilitācijas profesionāļu izglītība Latvijā vakar, šodien, rīt, kurā fakultātes struktūrvienību esošie un bijušie vadītāji, darbinieki, citi RSU kolēģi un sadarbības partneri atskatījās uz Rehabilitācijas fakultātes ieguldījumu veselības aprūpē 30 gadu laikā kopš tās dibināšanas, kā arī iezīmēja nākotnes attīstības virzienus.

“Jau trīs gadu desmitus Rehabilitācijas fakultātes kolēģi rūpējas par sabiedrības veselību, nodrošinot izcilu izglītību rehabilitācijas jomā. Sākot ar fizioterapijas programmu, kas tika izveidota jau 1993. gadā, fakultāte pakāpeniski ir attīstījusi dažādas mūsu valstī pieprasītas veselības aprūpes specialitātes.

Šis ir tikai attīstības starpposms, jo jaunās Veselības un sporta zinātņu fakultātes ietvaros turpinās pilnveidoties gan rehabilitācijas studijas, gan pētniecība,”

atklājot semināru, uzsvēra RSU rektors prof. Aigars Pētersons.

Par Rehabilitācijas fakultātes izveidi un darbības sākumposmu stāstīja pirmais fakultātes dekāns prof. Aivars Vētra. Fakultātes veikumu kopš 2015. gada raksturoja tās dekāne asoc. prof. Signe Tomsone. Par rehabilitācijas studiju nākotni, raksturojot jaunās Veselības un sporta zinātņu fakultātes struktūru un darbības mērķus, stāstīja šīs fakultātes dekāne prof. Inga Millere.

Rehabilitācijas fakultāte tika izveidota 1994. gadā, kad augstskola bija Latvijas Medicīnas akadēmija. 30 gadu laikā fakultāti būs absolvējuši gandrīz 3000 studentu, kuru vidū 319 ergoterapeiti un 279 uztura speciālisti, tomēr vislielākais absolventu skaits ir bijis programmā Fizioterapija – 1127 jaunie speciālisti. Tieši Uzturs un Fizioterapija jau vairākus gadus nemainīgi ir populārākās bakalaura programmas. Starp maģistra programmām kopš to īstenošanas fakultātes ietvaros visvairāk absolventu bijis programmā Mākslas terapija (194), seko Fizioterapija (161) un Rehabilitācija (61).

Rehabilitācijas fakultāte līdz šim ir piedāvājusi Latvijā daudzveidīgākās studiju iespējas topošajiem rehabilitācijas profesionāļiem – funkcionālajiem speciālistiem, kas rūpējas par cilvēka veselības uzturēšanu, atjaunošanu un stiprināšanu, strādājot multiprofesionālās komandās, kā arī individuāli. Rehabilitācijas komandas ir pieejamas visās lielākajās Latvijas ārstniecības iestādēs.

6. februārī darbu sāks jaunā RSU Veselības un sporta zinātņu fakultāte, kura apvienos Rehabilitācijas fakultāti un Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāti un nodrošinās abu fakultāšu studiju programmu īstenošanu un tālāku attīstību.