Preses relīzes

Trešdien, 7. februārī, 16.00 Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) svinīgi atklās jauno Sociālo zinātņu fakultāti, kas ir pirmā Latvijā ar inovatīvu pārvaldes konceptu. Atklāšanā interaktīvā veidā notiks iepazīšanās ar jauno fakultāti, darbosies studentu medija Skaļāk studija, kā arī notiks diskusijas par sociālo zinātņu nākotni Latvijā. Pasākumā piedalīsies finanšu ministrs Arvils Ašeradens un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, aizsardzības ministrs Andris Sprūds, Latvijas Sporta akadēmijas rektors Kalvis Ciekurs, uzņēmēji, mediju pārstāvji, RSU darbinieki, kā arī citi sadarbības partneri.

RSU Sociālo zinātņu fakultāte izveidota, apvienojot Komunikācijas fakultāti, Eiropas studiju fakultāti un Juridisko fakultāti. Konsolidācijas mērķis ir integrēt vairākas nozares, stiprinot starpdisciplināro pētniecību un studiju kvalitāti, kā arī maksimāli samazināt administratīvo aparātu un birokrātisko slogu akadēmiskajam personālam un pētniekiem.

"Mūsu vīzijās iezīmētā RSU nākotnes niša ir starpdisciplināritāte starp veselības aprūpi jeb medicīnu un starp sociālajām zinātnēm. Tā ir mūsu niša, ar kuru esam unikāli. Kad uzsākām sadarbību ar Masačūsetsas un Bufalo augstskolām, secinājām, ka tajās nav katedru, ir maz fakultāšu, proti, tur ir ļoti vienkāršs un neliels administratīvais aparāts, kas vienlaikus ļauj efektivizēt izdevumus un paaugstināt starpdisciplinaritātes iespējas. Tāpēc šobrīd ejam pēc šo augstskolu parauga mūsu restrukturizācijā,” skaidro RSU rektors Aigars Pētersons.

Fakultātē vairs nebūs tradicionālās katedru sistēmas, bet visas studiju programmas būs apvienotas vairākās radniecīgu studiju programmu darba grupās. Fakultātē izveidots Sociālo zinātņu pētījumu centrs, kura mērķis ir veicināt izcilas pētniecības attīstību un sarežģītu sabiedrības jautājumu risināšanu. Studentiem būs plašākas izvēles studiju procesā un intensīva starpdisciplināra zinātniskās darbības prakse jau no studiju sākuma, ko nodrošinās Sociālo zinātņu pētījuma centra infrastruktūras izmantošana studiju procesā.

“Smeļoties pieredzi pasaules labākajās augstskolās – Bufalo Universitātē un Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā –, ar spēcīgu komandu esam izveidojuši nākotnes fakultāti, kuras darbības priekšplānā izvirzīta mūsdienās pieprasītā starpdisciplinaritāte studiju procesā un pētniecībā. RSU Sociālo zinātņu fakultāte ir fakultāte ar ambīcijām, un tā sniedz atbildes uz lielajiem, globāliem jautājumiem, tādējādi piedāvājot risinājumus sabiedrības attīstībai ilgtermiņā,” uzsver fakultātes dekāne Karina Palkova.

Atklāšanas pasākumā interaktīvā veidā notiks iepazīšanās gan ar jauno fakultāti, gan diskusijās ar klātesošajiem – ministriem, zinātniekiem, uzņēmējiem un mediju pārstāvjiem – meklētas atbildes uz sociālo zinātņu lielajiem jautājumiem, kā arī būs iespēja tos uzdot arī mākslīgajam intelektam. Atklāšanas pasākumu sākot no 16.00, varēs vērot arī portāla Delfi.lv tiešraidē.

2024. gadā RSU īsteno iekšējo konsolidāciju, lai sekmētu izglītības kvalitāti, starpdisciplinaritāti, pētniecības izcilību un labas pārvaldības principu ieviešanu. Turpmāk RSU būs piecas fakultātes: Medicīnas, Zobārstniecības, Farmācijas, Veselības un sporta zinātņu un Sociālo zinātņu fakultāte. Pārmaiņu ieviešana notiks pakāpeniski visu janvāri, netraucējot studiju procesu.

Jaunā fakultāte darbu jau sākusi, bet ziemas izlaidums 9. februārī tiek plānots vēl iepriekšējo fakultāšu ietvarā.

Lūgums mediju pārstāvjus pieteikties līdz 7.februāra 14.00, rakstot uz tina[pnkts]sidorovicaatrsu[pnkts]lv.

rsu_szf_ielugums-lead.png

Papildu informācijai