Preses relīzes

Šo sestdien, 2009. gada 25. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), Dzirciema ielā 16, no plkst. 12:00 līdz 15:00 notiks Atvērto durvju diena.

Interesentiem būs iespējams iegūt informāciju par studiju iespējām, uzņemšanas prasībām, budžeta vietām un citiem svarīgiem jautājumiem. Šobrīd ir zināms, ka studiju maksa nākamajam studiju gadam netiks palielināta, tā paliks iepriekšējā gada līmenī.

Atvērto durvju dienu ar uzrunām atklās RSU rektors, profesors Jānis Gardovskis, Mācību prorektore Ilze Akota un Uzņemšanas komisijas atbildīgais sekretārs Aigars Reinis. Pēc uzrunām visi tiks aicināti uz RSU auditorijām, kur būs iespējams tikties ar Uzņemšanas komisijas pārstāvjiem, RSU fakultāšu dekāniem, studiju programmu vadītājiem un studentiem. Pasākuma laikā sevi un savu darbību prezentēs RSU Studējošo pašpārvaldes un citu RSU studentu organizāciju pārstāvji, kā arī RSU Kursu daļa, kur būs iespējams iegūt informāciju par universitātes organizētajiem sagatavošanas kursiem.

Paralēli tiks piedāvāta iespēja doties ekskursijā pa universitāti un apmeklēt RSU katedras, piemēram, Mikrobioloģijas katedru, kurā pasniedzēji pastāstīs par savu darbu, būs iespēja apskatīt studentu mācību telpas un mikroskopā aplūkot dažādas baktērijas.

Atvērto durvju dienas RSU organizē divas reizes gadā – rudenī un pavasarī, apmeklētāju skaits – ap 500 interesentiem, galvenokārt vidusskolnieki un viņu vecāki. Atvērtās durvis ir lieliska iespēja redzēt un kaut nedaudz sajust augstskolas vidi, apmeklējot RSU katedras; satikt pasniedzējus un studentus, tādējādi uzzinot vairāk tieši par studiju procesu augstskolā. Kā rāda šobrīd RSU rīcībā esošie dati, tikšanās ar augstskolas studentiem un pasniedzējiem ir informācijas avots, kam vidusskolēni uzticas visvairāk. Atvērto durvju dienu RSU apmeklē arī pamatskolu audzēkņi, tomēr ne tik lielā skaitā kā vidusskolēni. RSU Atvērto durvju dienas pakāpeniski kļūst atraktīvākas, un plānojam šo pasākumu nākotnē organizēt pietiekami interaktīvu un tajā pašā laikā informatīvu un saprotamu arī pamatskolēniem, jo jau minētie dati liecina, ka par savas nākamās augstskolas izvēli skolēni sāk domāt jau pamatskolā – 30 % pamatskolēnu (salīdzinājumam 12. klases skolēni – 22%).

Sīkāka informācija: RSU Studiju informācijas centrs, tālr. 67409105, e-pasts: studinfoatrsu[pnkts]lv , Skype: stud.info