Preses relīzes

Kā ik gadu jūlija un augusta mēnesī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) tiek izsludināta jauno studentu uzņemšana bakalaura un maģistra studiju programmās.

Reflektantu dokumentu pieņemšana notiks RSU, Dzirciema ielā 16:

• Bakalaura studiju programmās no 16. līdz 25. jūlijam no pl. 10.00- 17.00 (sestdien, 21.jūlijā no 10.00 – 15.00);
  • Maģistra studiju programmās no 16. jūlija līdz 22. augustam;
  • Nepilna laika studiju programmā Farmācija no 9. līdz 13. jūlijam no pl. 10.00 -16.00.

Ar katru gadu palielinās valsts budžeta finansēto vietu skaits – medicīnas un veselības aprūpes fakultātēs šogad ir 564 valsts budžeta finansētās studiju vietas. Medicīnas fakultātē ir vislielākais budžeta vietu skaits – 280. Vēl 2002. gadā tās bija tikai 137, pagājušajā gadā – 250. Pēc iesniegumu skaita otra populārākā studiju programma ir Fizioterapija Rehabilitācijas fakultātē, kur šogad studijām par valsts budžeta līdzekļiem uzņemsim 64 reflektantus.

Prognozējam, ka Eiropas studiju fakultātē (ESF) populārākās studiju programmas būs Starptautiskās attiecības–Eiropas studijas (Politikas zinātņu katedrā) un Sabiedriskās attiecības (Komunikācijas studiju katedrā). ESF studijas notiek par studējošo personīgajiem līdzekļiem.

Šogad RSU sāks realizēt jaunas studiju programmas:

• pirmā līmeņa augstākā profesionālā studiju programma Vecmāte vecmātes kvalifikācijas iegūšanai (studiju programma tiks realizēta RSU Māszinību fakultātē).

Eiropas studiju fakultāte piedāvā:

• akadēmisko studiju programma Starptautiskais mārketings un reklāma sociālo zinātņu bakalaura grāda iegūšanai mārketingā un reklāmā;
  • akadēmiskā studiju programma Organizāciju un menedžmenta socioloģija sociālo zinātņu bakalaura grāda iegūšanai socioloģijā.
  • akadēmisko studiju programmu Komunikācija sociālo zinātņu maģistra grāda iegūšanai informācijas un komunikācijas zinātnēs. Par šo programmu ir izrādīta liela interese. šī programmas saturs paredzēts dažādu jomu profesionāļiem, kas maģistra grāda līmenī vēlas apgūt daudzveidīgus mūsdienu sabiedrības komunikācijas procesus.
  • studiju programma Psiholoģija profesionālā bakalaura grāda iegūšanai psiholoģijā (šo programmu realizēs jaunizveidotā Komunikācijas fakultāte)

„Studijas Rīgas Stradiņa universitātē attiecīgajā laika periodā, kas var būt 3 līdz 6 gadi atkarībā no studiju ilguma attiecīgajā studiju programmā, studentam ir pamatdarbs un viņa pamatnodarbošanās. Mēs esam pārliecināti, ka tikai tad, ja studijām tiek veltīta visa uzmanība un enerģija, students var sasniegt labus rezultātus un iegūt kvalitatīvu augstāko izglītību, pēc kuras jau kā Rīgas Stradiņa universitātes absolvents kļūst par speciālistu, kas ar pilnu atbildību var strādāt savā jomā, kā arī turpmāk visu savu profesionālo mūžu var pilnveidoties un attīstīties līdzi strauji augošajai sabiedrībai” tā studijas universitātē raksturo RSU rektors profesors Jānis Vētra.

Sīkāka informācija – RSU Studiju informācijas centrā, tālr. 67409105, e-pasts: studinfoatrsu[pnkts]lv