Preses relīzes

Šogad Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) pateiksies par padarīto saviem labākajiem studentiem, docētājiem un darbiniekiem, pasniedzot RSU Gada balvas. Balvu pasniegšana notiks RSU Akadēmiskajā ballē, 2009. gada 4. aprīlī, plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības namā.

RSU Akadēmiskā balle un Gada balvu pasniegšana ir viena no nozīmīgākajām RSU akadēmiskajām tradīcijām. Šogad tā notiek, pateicoties atbalstītājiem – RSU Studējošo pašpārvaldei, SIA Akadēmiskās izglītības fonds, RSU Absolventu asociācijai un RSU Darbinieku arodbiedrībai.

Gada balvas tiks pasniegtas tiem, kuri iepriekšējā akadēmiskā gada laikā katrs savā nozarē uzrādījuši teicamus panākumus. Tie ir mūsu kolēģi un darbinieki, pasniedzēji, zinātnieki, studenti, rezidenti, maģistranti un doktoranti, kuri izcēlušies ar savām labajām sekmēm, zinātniski pētniecisko darbu, administratīvo un sabiedrisko darbu. RSU Gada doktorantes balvu šogad saņem jaunā pediatre Dace Zavadska, kura ir lielisks piemērs studenta pakāpeniskai un mērķtiecīgai izaugsmei par zinātnieku, pētnieku un savas jomas profesionāli. Jau 2007. gadā viņa ieguva gada balvu nominācijā „Gada rezidents”.

Savukārt „Gada maģistrants” šogad ir Eiropas studiju fakultātes Starptautisko attiecību studiju programmas students Mārtiņš Daugulis, kurš paralēli studijām aktīvi piedalās konferencēs un semināros, darbojas studentu korporācijā, aktieru studijā, mācās ķīniešu valodu un ir pat ierunājis pasakas.

Sabiedrībā reizēm nākas saskarties ar mītu, ka zinātnieks ir nemoderna un neperspektīva profesija. Mūsu zinātnieku sasniegumi tomēr apgāž šo uzskatu – piemēram, „Gada zinātnieks” šogad ir Anatomijas un antropoloģijas institūta Biomehānikas laboratorijas profesors Vladimirs Kasjanovs. Profesors šobrīd ir iesaistījies nozīmīgā NATO projektā, strādā pie audu inženierijas izpētes sirds vārstuļu lapiņu transplantācijā.

Šie ir tikai daži stāsti par mūsu universitātes labākajiem, par tiem, kas ar savu ikdienas darbu, studijām, pētniecību u.c. aktivitātēm ir devuši savu ieguldījumu arī augstskolas izaugsmes un vēstures veidošanā.

Šī gada balvu pasniegšanas ceremonijas muzikālais notikums būs Karla Orfa kantātes „Carmina Burana” koncertuzvedums RSU kora „Rīga”, Tautas deju ansambļa „Ačkups” un mūziķu izpildījumā. Pēc ceremonijas muzicēs Raita Ašmaņa orķestris, uzstāsies IGO un grupa „The Hobos”, Baltajā zālē norisināsies dažādas studējošo aktivitātes, uzstāsies grupa „Astr’o’naut” un atraktīvie „Stendera ielas zēni”.

Sīkāka informācija: www.rsu.lv, RSU Sabiedrisko attiecību nodaļa, tālr.67409223