Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Senāts 2009. gada 30. jūnijā pieņēma lēmumu Tiesību institūtu pārveidot par Juridisko fakultāti, kas ir kļuvusi par desmito RSU fakultāti, apliecinot universitātes pēctecīgu izaugsmi un attīstību.

Jau no 2005. gada RSU tiek realizētas studiju programmas tiesību zinātnēs, kas ir populāras studentu vidū. Līdz 2007. gadam tās tika īstenotas Eiropas studiju fakultātē, bet pēdējos divus gadus – Tiesību institūtā, kas bija iekļauts arī Latvijas zinātnisko institūciju reģistrā.

RSU Juridiskās fakultātes tiesību studiju programmu specifiskā iezīme ir tā, ka īpaša uzmanība tiek pievērsta tiesību disciplīnām, kas ir saistītas ar medicīnas un sociālajām tiesībām. Tās ir iespējams padziļināti apgūt un specializēties visos studiju līmeņos – citās Latvijas augstāko mācību iestāžu juridiskajās fakultātēs šāda specializācija netiek piedāvāta.

Mācību procesu nodrošina augsti kvalificēts Juridiskās fakultātes un RSU akadēmiskais personāls. Studējošos saista tas, ka apmācības notiek pēc moduļu principa – sasaistot radnieciskas un tuvas mācību disciplīnas, kas tiek apgūtas intensīvajos īsajos moduļos (mēneša ietvaros), vai arī nozīmīgākajos priekšmetos – visa semestra laikā. Maģistrantiem, kuri galvenokārt strādā, nodarbības notiek ārpus darba laika.

Jaunizveidotajā Juridiskajā fakultātē visiem studētgribētājiem ir iespēja mācīties trīs līmeņu studiju programmās:

• akadēmiskajā bakalaura programmā „Tiesību zinātne”,
  • profesionālajā maģistratūras programmā „Tiesību zinātne”, ar jurista kvalifikācijas iegūšanu,
  • doktorantūras programma „Juridiskās zinātnes”.

Akadēmiskajā maģistru studiju programmā ir iespējams mācīties citu sociālo zinātņu bakalauriem (sociologiem, sabiedrisko attiecību speciālistiem, politologiem, pedagogiem utt.), iegūstot maģistra grādu tiesību zinātnēs. Realizējot Boloņas procesa vadlīnijas, RSU pašreiz Juridiskajā fakultātē tiek īstenota arī doktorantūras studiju programma.

Sīkāka informācija – dekāns profesors Andrejs Vilks, tālr. 67409202.