Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) jūlijā un augustā notiek jauno studentu uzņemšana vairāk kā 40 studiju programmās, no kurām medicīnas un veselības aprūpes studiju programmās pieejamas 550 valsts budžeta studiju vietas.

Uzņemšana pamatstudijās (1.līmeņa profesionālajās, akadēmiskā un profesionālā bakalaura, profesionālajās studiju programmās) notiek:

• Līdz 16.jūlijam Māszinību fakultātes nepilna laika studiju programmā Māszinības.
  • Līdz 24.jūlijam Farmācijas fakultātes nepilna laika studiju programmā Farmācija.
  • No 17. līdz 24.jūlijam Medicīnas, Stomatoloģijas, Farmācijas, Rehabilitācijas, Māszinību, Sabiedrības veselības, Eiropas studiju, Komunikācijas un Juridiskajā fakultātē.

Uzņemšana akadēmiskā un profesionālā maģistra studiju programmās notiek:

• No 17. līdz 23. jūlijam Rehabilitācijas fakultātes maģistra studiju programma „Uzturzinātne”.
  • Līdz 21. augustam Farmācijas, Rehabilitācijas, Māszinību, Sabiedrības veselības, Eiropas studiju, Komunikācijas un Juridiskās fakultātes maģistrantūras studiju programmās.

Medicīnas un veselības aprūpes studiju programmās piedāvājam 550 valsts budžeta studiju vietas:

• 1.līmeņa profesionālā studiju programma „Vecmāte” – 6 vietas.
  • profesionālās bakalaura studiju programmās kopā 462 vietas, no tām Medicīna – 250, Fizioterapija – 48, Farmācija – 28, Zobārstniecība – 24, Ergoterapija – 24 u.c.
  • Maģistra studiju programmās 82 vietas, no tām Klīniskā farmācija – 5, Māszinības – 12, Sociālais darbs – 10, Uzturs – 10 u.c.

Uzņemšanas komisijas atbildīgais sekretārs dr. Aigars Reinis: „Lai arī budžeta vietas, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir nedaudz samazinātas (par 22 vietām), tomēr to ir pietiekami, lai jebkurš interesents atrastu savām iespējam atbilstošu studiju programmu un studētu tajā. Svarīgi ir arī tas, ka mēs šogad neesam palielinājuši maksu par studijām, kas varētu īpaši intersēt reflektantus, kuri pretendēs uz maksas studiju vietām. Aicinu viduskolu absolventus par savu Alma Mater izvēlēties Rīgas Stradiņa universitāti un nākt pieteikties studijām.”

RSU ir samazinājusi reflektanta iestāšanās dokumentu reģistrēšanas pakalpojuma maksu – Ls 15,-, ja iesniedz dokumentus uz vairākām programmām, par katru nākamo iesniegumu jāmaksā Ls 10,-.

Sociālo zinātņu studiju programmas RSU ir par maksu, tomēr, salīdzinot ar citām Latvijas augstskolām, studiju maksa nav augstāka. Šajās studijās efektīvu zināšanu apguvi un labāku kvalitāti nodrošina studiju organizācijas princips – moduļu sistēma (mācību process ir intensīvs visu laiku, nav atsevišķas sesijas). Laba un konkurētspējīga izglītība sniedz labākas izredzes darba tirgū, RSU sociālo zinātņu absolventi ir pieprasīti, kas ir labs rādītājs un apliecinājums izglītības kvalitātei.

RSU ir tradīcijām bagāta augstskola, ar kvalificētiem pasniedzējiem un modernām klīniskajām bāzēm. RSU ir orientēta uz specialitātēm, kas šobrīd ir nepieciešamas sabiedrībai un Latvijas valstī kopumā. Tādēļ īpaši varam uzsvērt šādas studiju programmas: “Sociālais darbs”, “Māszinības”, “Medicīna”, “Sabiedrības veselība”, “Tiesību zinātne”, “Starptautiskais mārketings un reklāma”, “Socioloģija”.

Sīkāka informācija Studiju informācijas centrā, tālr. 67409105, studinfoatrsu[pnkts]lv, Skype – stud.info.