Preses relīzes

Rīt, 2009. gada 10. novembrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks seminārs "Situācija narkomānijas jomā Latvijā un tās novēršanas un apkarošanas perspektīvas". Semināru organizē RSU Juridiskā fakultāte un Eiropas pilsētas pret narkotikām (ECAD) Latvijas pārstāvniecība, tas notiks RSU Senāta zālē, Dzirciema ielā 16, sākums plkst. 10.00.

Seminārs tiek organizēts ar mērķi apzināt pašreizējo situāciju un tendences narkomānijas novēršanas un apkarošanas jomā, noskaidrot tiesību aizsardzības, it īpaši policijas, kā sabiedrības veselības struktūru iespējas narkomānijas nelabvēlīgo seku samazināšanā. Seminārā tiksies ieinteresēto iestāžu vadītāji un speciālisti. Vienlaicīgi tikšanās gaitā tiks iezīmētas narkomānijas prevences perspektīvas Latvijā un ārvalstu pieredzes izmantošanas iespējas Latvijā

Viena no smagākajām pašreizējajām sociālajām problēmām ir pieaugošā noziedzība, ar narkotiskām vielām saistīto nodarījumu skaita krasa palielināšanās, jaunu psihoaktīvu vielu ienākšana sabiedriskajā vidē, sevišķi smagu noziegumu izdarīšana, lai iegūtu līdzekļus narkotikām, vai arī kriminālās aktivitātes narkotiskā reibuma stāvoklī.

Tajā pašā laikā tiesību aizsardzības un veselības aprūpes iestādēm ir nepietiekoši resursi, lai pietiekoši efektīvi realizētu funkcijas, kuras ir noteiktas to darbības kompetences ietvaros. Krīzes apstākļos pastiprinās negatīvās sekas, kuras ir saistītas ar psihoaktīvām vielām – pieaug to lietotāju skaits, palielinās atkarīgo personu loks. Grozījumu projekti Krimināllikumā un Administratīvo pārkāpumu kodeksā speciālistu vidū nav pietiekoši apspriesti, nav apzinātas paredzamo izmaiņu tiesiskās un sociālās sekas.