Preses relīzes

2009.gada 29.janvārī plkst. 17.00 Rīgas Stradiņa universitātes Bibliotēkā, Dzirciema ielā 16 notiek Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes asociētā profesora Sergeja Kruka publicistiskās darbības vainagojuma – monogrāfijas „„Par mūziku, skaistu un melodisku!” Padomju kultūras politika, 1932. — 1964.” atvēršanas svētki.

Grāmatu izdevis apgāds „Neputns” 2008. gada nogalē. Māksliniece Rūta Mežavilka. Grāmata izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Grāmata ir apjomīgs un skrupulozs pētījums par procesiem padomju mūzikas dzīvē, kas vistiešākā veidā skāruši arī Latvijas kultūru attiecīgajā laikposmā, kura sekas jūtamas joprojām.

Monogrāfija ir interdisciplinārs pētījums, kas skar vēstures, semiotikas, komunikācijas zinātnes, politoloģijas aspektus. Sergeja Kruka darbs ir ļoti vērienīgs, interesantām detaļām pārpilns un izgaismo būtisku posmu kultūras mantojuma izpētē Latvijā.