Preses relīzes

2007. gada 6. decembrī, plkst.17.00 Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) Dzirciema ielā 16 notiks Latvijā pirmās un pašlaik vienīgās maģistrantūras studiju programmas „Sociālā antropoloģija” prezentācijas pasākums, jeb iniciācijas rituāls.

Pasākumu, kura norise iecerēta kā interaktīva un multimediāla, organizē Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas studiju katedra sadarbībā ar Latvijas Antropologu biedrību.

Studiju programma „Sociālā antropoloģija” ir pilna laika maģistrantūras studiju programma, studiju ilgums ir 2 gadi, uzņemšana šajā programmā notiks no 2008.gada 7. – 18. janvārim.

Programmas mērķis ir sagatavot augsta līmeņa sociālās antropoloģijas speciālistus, kas varētu izmantot plašo antropoloģijas teorētisko un praktisko zināšanu bāzi gan jaunu pētījumu veikšanai, gan aktuālu problēmu risināšanai. Sociālo antropoloģiju mēdz dēvēt par vienīgo patiesi globālo sociālo zinātni. Laikā, kad Latvija kļūst par starptautisko procesu aktīvu dalībnieci, zināšanas par cilvēku dzīvi dažādās kultūrās un sabiedrībās kļūst arvien būtiskākas. Programmā iekļautie priekšmeti ļauj studentiem apgūt priekšmetus sākot no fundamentālām teorijām un beidzot ar tādiem priekšmetiem, kā, piemēram, “Nāves vēsture” vai “Kā saprast ārprātu.”

Britu antropologs Tims Ingolds par sociālo antropoloģiju raksta: “Sociālā antropoloģija nav „vieglā disciplīna“, tā nav vienkārši iespēja sēdēt un klausīties dīvainus un brīnumainus stāstus par savādām paražām un eksotiskiem ļautiņiem. Intelektuālā ziņā tā laikam gan ir viena no visprasīgākajām jomām visā akadēmiskajā pasaulē. Tā nežēlīgi atkailina uzskatus, ar kuriem mēs esam ērti sakārtojuši savas dzīves un pārvērš jebkuru noteiktību jautājumā“

Sīkāka informācija: RSU Sabiedrisko attiecību nodaļa, 67409223