Preses relīzes

No rītdienas, 2009. gada 1. aprīļa līdz 3. aprīlim Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks divas nozīmīgas konferences ar akadēmiskā personāla un studējošo piedalīšanos:

• 1. aprīlī no plkst. 13.00 – 19.30 notiks 58. Medicīnas nozares studentu zinātniskā konference;
  • 2. un 3. aprīlī – RSU ikgadējā Zinātniskā konference:
    • 2. aprīlī no plkst. 10.00 – 12.00 konferences plenārsēde un atklāšana notiks Latvijas Zinātņu akadēmijas konferenču zālē, Akadēmijas laukumā 1,
    • 2. aprīlī no 14.00 un 3. aprīlī no pl.10.00 līdz 17.00 sekciju sēdes norisināsies Rīgas Stradiņa universitātē, Dzirciema ielā 16.

Medicīnas nozares studentu konferencē tiks prezentēti studentu pētījumi bāzes (morfoloģija, ģenētika u.c.) un klīniskajās (kardioloģija, onkoloģija, ķirurģija u.c.) zinātnēs. Kopumā tiks prezentēti ap 40 mutvārdu un stenda referātiem.

Savukārt RSU Zinātniskā konference šogad tiek organizēta astoņās sekciju sēdēs un tiks prezentēti pētījumi gan sociālajās, gan medicīnas zinātnēs. Tiks skartas tādas tēmas kā: bioloģiskās novecošanas faktori Latvijas populācijā, ļaundabīgo audzēju agrīna diagnostika un izpēte, aktuālās reālijas Latvijas politiskajā, sociālajā un ekonomiskajā dzīvē u.c. mūsdienās svarīgi un aktuāli jautājumi. Tiks prezentēti ap 300 referātiem (salīdzinājumam, pagājušā gada Zinātniskajā konferencē tika prezentēti 282 referāti).

RSU Zinātniskās konferences laika gaitā ir kļuvušas par vienu no nozīmīgākajām universitātes zinātniskās dzīves tradīcijām. RSU Zinātniskās konferences mērķis ir informēt kolēģus par jaunākajiem zinātniskajiem projektiem RSU, prezentēt pētījumu rezultātus gan sociālajās, gan medicīnas zinātnēs. Savukārt studentiem tā ir lieliska motivācija iesaistīties zinātniskajā pētniecībā, iespēja attīstīt zinātniska pētījuma plānošanu un realizēšanu, uzlabot prezentēšanas prasmes, kā arī popularizēt zinātnisko darbību.

Sīkāka informācija: www.rsu.lv, RSU Zinātnes daļa, tālr.67409242