Preses relīzes

Šogad, 2009. gada 16. un 17. jūnijā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Aulā Dzirciema ielā 16 notiks RSU izlaiduma svinīgās sanāksmes.

16.jūnijā:

• plkst.10.00 – Medicīnas fakultātei,
  • plkst.13.00 – Stomatoloģijas fakultātei un Farmācijas fakultātei,
  • plkst.16.00 – Rehabilitācijas fakultātei,
  • plkst.19.00 – Māszinību fakultātei un Sabiedrības veselības fakultātei.

17.jūnijā:

• plkst.11.00 – Eiropas studiju fakultātei (Politikas zinātnes katedra un Reģionālās ekonomikas un biznesa katedra),
  • plkst. 17.00 – Komunikācijas fakultātei (Komunikācijas studiju katedra, Socioloģijas un psiholoģijas katedra) un Tiesību institūtam.
  • Kopā RSU profesionālos un akadēmiskos bakalaura, maģistra, kā arī 1. un 2. līmeņa profesionālos diplomus šogad saņems 798 absolventi.

Jauno sociālo zinātņu speciālistu saimi papildinās 352 absolventi: 293 bakalauri un 59 maģistri. No tiem 142 ir no Komunikācijas fakultātes – 36 žurnālisti, 12 sociologi, 80 sabiedrisko attiecību speciālisti, kā arī savu pirmo izlaidumu atzīmēs jaunās maģistrantūras studiju programmas „Komunikācija” absolventi (14). Eiropas studiju fakultāti šogad absolvē 191 absolvents – 29 politologi, 76 starptautisko attiecību speciālisti, 86 vadībzinātņu speciālisti, savukārt Tiesību institūtu – 19 tiesību zinātņu speciālisti.

Medicīnas un veselības aprūpes jomā kopumā ir 446 absolventi: 34 zobārsti, 23 zobu higiēnisti (arī pirmais izlaidums), 45 farmaceiti, 65 māsas, 28 sabiedrības veselības speciālisti. Medicīnas fakultāti absolvēs 135 jaunie mediķi, tomēr, lai kļūtu par praktizējošu ārstu, vēl jāturpina studijas rezidentūrā, kas atkarībā no specialitātes ilgst 3 – 6 gadus. Rehabilitācijas fakultātē savukārt šogad 118 absolventi: 51 fizioterapeiti, 5 tehniskie ortopēdi, 15 ergoterapeiti, 8 audiologopēdi, 21 sociālais darbinieks un 18 uztura speciālisti.

Izlaidumos piedalās RSU akadēmiskā vadība, absolventi, lūgtie viesi, absolventu ģimenes un draugi. Jaunie medicīnas un veselības aprūpes speciālisti izlaidumā dos Hipokrātisko zvērestu – svinīgo solījumu latīņu, latviešu un arī angļu valodās, šo zvērestu pirms tam apliecinot ar savu parakstu.

Sīkāka informācija: RSU Sabiedrisko attiecību nodaļa, tālr. 67409223