Preses relīzes

2007. gada 29. un 30. martā notiek ikgadējā Rīgas Stradiņa universitātes Zinātniskā konference. 29. martā no pl. 15.00 – 16.30 Pasaules tirdzniecības centrā „Rīga” notiek konferences plenārsēde, 30. martā no pl.10 līdz 17.00 Rīgas Stradiņa universitātē, Dzirciema ielā 16, norisinās sekciju sēdes. Konferencē piedalās RSU akadēmiskais personāls un studējošie, to atklās RSU rektors profesors Jānis Vētra.

Šogad konference tiek organizēta septiņās sekciju sēdēs:

1. Bioloģisko novecošanās procesu faktori un dzīves kvalitāte Latvijas populācijā.
  2. Ļaundabīgo audzēju klīnisko un molekulāro īpatnību izpēte.
  3. Infekcijas aģentu loma mūsdienu skatījumā: Latvijā aktuālu infekciju izcelsmē un norisē.
  4. Veselības traucējumu radīto funkcionālo ierobežojumu klīniskie un sociālie pētījumi.
  5. Iegūto un iedzimto kraniofaciālo, dentālo un orālo patoloģiju morfoloģija, fizioloģija un ārstēšana.
  6. Latvijas iedzīvotāju veselību apdraudošo eksogeno un endogeno faktoru izpēte.
  7. Sabiedrības un indivīda drošība globalizācijas apstākļos: sociālie, tiesiskie un medicīniskie aspekti.

Kopumā konferencē tiks prezentēti 264 referāti (salīdzinājumam, pagājušā gada Zinātniskajā konferencē tika prezentēti 157 referāti). Šis “kāpums”, iespējams, ir saistīts ar valdības labvēlīgo politiku zinātnes attīstības finansēšanā.

Zinātniskās konferences plenārsēdes ietvaros, 29. martā plkst. 17.00 notiek RSU Goda doktoru inaugurācijas ceremonija. Goda doktora grādu (Doctor Honoris Causa) RSU piešķir par izciliem sasniegumiem medicīnā, kā arī par nozīmīgu ieguldījumu Rīgas Stradiņa universitātes attīstībā. šogad RSU Goda doktora grāds tiek piešķirts:

Akadēmiķim Jānim Stradiņam par profesora Paula Stradiņa zinātniskā mantojuma apzināšanu un izpēti.

Profesoram Jānim Dūmiņam par ilggadēju darbību kā Rīgas Medicīnas institūta jauktā kora „Rīga” mākslinieciskajam vadītājam un diriģentam, kurš ar savu darbību ir popularizējis universitātes vārdu gan Latvijā, gan pasaulē.

Valdim Birkavam, valsts un sabiedriskajam darbiniekam, juristam, tiesību zinātņu doktoram, par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valstiskuma atjaunošanā un tā nostiprināšanā, kā arī par būtisku atbalstu RSU attīstībā.

Profesoram Manfrēdam Volfersdorfam, kurš ir Vācijas Oberfrankenas apgabala Baireitas psihiatrijas un psihoterapijas klīnikas ārstnieciskais direktors, Baireitas universitātes docents un Ulmes universitātes medicīnas fakultātes profesors. Kopš 1996. gada M. Volfersdorfam ir sadarbība ar RSU Psihiatrijas un narkoloģijas katedru jauno psihiatrijas un narkoloģijas speciālistu izglītošanā, kas ļāvusi katedrai veikt jauno ārstu apmācību atbilstoši mūsdienīgas Rietumu psihiatrijas prasībām.

Ikgadējā Zinātniskā konference un Goda doktoru inaugurācijas ceremonija ir vieni no RSU nozīmīgākajiem pasākumiem, kas 31.martā noslēgsies ar universitātes Akadēmisko balli.

Sīkāka informācija: RSU Zinātnes daļa, tālr.67409146