Preses relīzes

2009. gada 6. februārī, plkst. 12.00 Rīgas Latviešu Biedrības namā notiks Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) izlaiduma svinīgā sanāksme.

Rīgas Stradiņa universitātes diplomus par augstāko izglītību saņems 116 speciālisti. Līdz šim RSU vēsturē nav bijis tik liels „ziemas” absolventu skaits.

Šī gada absolventi pārstāv tādas nozīmīgas profesijas kā: 4 ārsti, 35 medicīnas māsas, 16 mākslas terapeiti, 13 ekonomisti, 14 tiesību zinātņu, kā arī 34 veselības sporta speciālisti – fitnesa treneri.

Jaunie ārsti ir ārzemju studenti no šrilankas, Nepālas, Francijas un studēja Starptautisko studiju nodaļā.

Savā nozarē jau strādājošo medicīnas māsu tālākizglītība gan bakalaura, gan maģistrantūras studiju programmās tika realizēta reģionos - Cēsu rajona slimnīcā, Daugavpils Universitātē un Daugavpils Medicīnas koledžā. RSU nodrošināja pasniedzēju braukšanu uz šīm pilsētām, tādējādi atbrīvojot studentus no nepieciešamības braukt tālo ceļu uz Rīgu un ietaupīt izmaksas.

Studijas šogad beigs pirmie mākslas terapijas speciālisti, kuri studijas uzsāka pirms 2,5 gadiem izveidotajā maģistrantūras studiju programmā „Mākslas terapija”.

Jaunie veselības sporta speciālisti rūpēsies par cilvēku fizisko veselību fitnesa klubos, veselības centros u.c. Diemžēl vēl joprojām daudzos fitnesa klubos strādā treneri un instruktori bez atbilstošas izglītības, tādēļ arī fitnesa jomā ir nepieciešami profesionāli izglītoti speciālisti ar augstāko izglītību.

Savukārt sociālo zinātņu absolventu rindas papildinās profesionāļi no tādām maģistrantūras studiju programmām kā „Bizness un tiesības Eiropas Savienībā” un „Tiesību zinātne”.

Kā tradīcija izlaidumā ir izveidojies Hipokrātiskais zvērests - svinīgs solījums, ko jaunie medicīnas un veselības aprūpes speciālisti lasa latīņu, latviešu un angļu valodās. Ar priekšnesumiem uzstāsies stīgu kvartets „ReDo” un RSU Tautas Deju ansamblis „Ačkups”.

Sīkāka informācija: RSU Sabiedrisko attiecību nodaļa, tālr. 67409223