Preses relīzes

Šodien, 2009. gada 20. februārī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Rehabilitācijas fakultātes Logopēdijas akadēmiskā skola svin 10 gadu jubileju un svinību ietvaros prezentē Eiropas Sociālo fondu (ESF) projekta ietvaros tapušo grāmatu "Autisms un autiskā spektra traucējumi". Skolas jubilejas pasākums un grāmatas atvēršanas svētki notiks RSU Bibliotēkā, Dzirciema ielā 16, plkst. 15.00.

Grāmatā „AUTISMS UN AUTISKĀ SPEKTRA TRAUCĒJUMI. Ieskats teorijā un praksē” ir analizēti autisma teorētiskie jautājumi, tiek sniegti praktiski padomi par šo bērnu audzināšanas īpatnībām agrīnajā un pirmskolas vecumā, kā arī par iespējamām izglītošanas metodēm. Grāmatā ir apkopota arī vecāku un skolotāju pieredze, stāsti par autisko bērnu komunikācijas un valodas attīstības grūtībām, par sociālās attīstības, izziņas, interešu un rotaļu īpatnībām. Šī grāmata būs noderīga autisku bērnu apmācībā iesaistīto pedagogu un vecāku atbalstam. Tāpat tā ir piedāvājama gan kā mācību grāmata medicīnas, psiholoģijas, logopēdijas, pedagoģijas u.c. specialitāšu studentiem, gan arī ārstu, pedagogu un psihologu tālākajā apmācībā.

Logopēdijas akadēmiskā skola tika dibināta 1998. gada 16. septembrī toreizējā Latvijas Medicīnas akadēmijā, un 1999. gadā tika izveidota akadēmiskā maģistra studiju programma “Audiologopēdija”. Jaunā, rietumu standartiem atbilstošā programma tapa, pateicoties Lundas universitātes (Zviedrija) logopēdes Kristīnas Dravinas uzņēmībai, tika saņemts arī Zviedru institūta finansiāls atbalsts. Līdz tam Latvijas ārstniecības un rehabilitācijas iestādēs strādāja logopēdi, kuri bija ieguvuši skolotāja-logopēda izglītību, kas neatbilda ārstniecības organizācijas iestāžu prasībām par ārstniecības personu iesaisti slimnieku aprūpē. Jaunajā programmā tika uzņemti logopēdi, kuri jau strādā ārstniecības vai rehabilitācijas iestādēs, lai tādējādi padziļinātu savas zināšanas medicīnā un specialitātē, un kuri būtu gatavi veikt pētījumus logopēdijas zinātnē un perspektīvā kļūtu par mācībspēkiem šajā studiju programmā.

Skolas darbības laikā tika izveidota arī četrgadīga pilna laika profesionālā bakalaura studiju programma „Audiologopēdija”, kurā patlaban studē 43 studenti. 2007., 2008. gadā Logopēdijas akadēmiskā skola realizēja divus Eiropas Sociālo fondu projektus: „Augstākās profesionālās studiju programmas „Audiologopēdija” studentu pedagoģiskās un klīniskās prakses īstenošana uzņēmumos un iestādēs” un „Atbalsta pasākumi jauniešiem ar autisma spektra traucējumiem integrācijai izglītības sistēmā”, kuri vainagojušies ar speciālo logopēdisko runas un saziņas tehnoloģiju ieguvi, kas tagad tiek izmantotas studentu apmācībā.

Sīkāka informācija: RSU Sabiedrisko attiecību nodaļa, tālr. 67409223