Preses relīzes

2009.gada 21. janvārī, plkst. 15.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Stomatoloģijas institūtā, Dzirciema ielā 20, notiks jaunas un modernas studentu mācību klīnikas atklāšana. Klīnika ir rekonstruēta un tajā ir uzstādītas jaunas iekārtas.

Mūsdienīgā un Eiropas prasībām atbilstošā klīnika ir izveidota RSU Stomatoloģijas institūta Terapeitiskās stomatoloģijas katedrā. Tā ir aprīkota ar jaunākajām tehnoloģijām zobārstniecības jomā, piemēram, speciālu orālo kameru, kas fiksē esošo situāciju mutes dobumā, un to uz ekrāna redz gan zobārsts, gan pacients. Ir rekonstruēta arī mācību klīnika bērnu zobārstniecībā.

Klīniku rekonstrukcija tika uzsākta jau 2008. gada pavasarī un tās nozīmīgi papildina 2007. gadā atklāto preklīniskās apmācības kabinetu. Preklīnikā tiek realizēta studentu pirmsklīniskā apmācība - pirms darba ar pacientu viņš tiek apmācīts strādāt ar moderniem cilvēka galvas simulatoriem, jeb manekeniem - fantomiem.

RSU Terapeitiskās stomatoloģijas katedras vadītāja profesore Rūta Care atzīst: „Jaunās klīnikas ir izcila bāze RSU Stomatoloģijas fakultātes studentu un rezidentu, kā arī ārstu pēcdiploma apmācībai. Modernais tehniskais nodrošinājums papildinās Latvijas zobārstu rindas ar labi sagatavotiem speciālistiem, kuri pratīs savā darbā izmantot 21. gadsimta tehniskās iespējas. Jaunu tehnoloģiju ieviešana mācību procesā dos iespēju ieviest modernākās ārstēšanas metodes Latvijas iedzīvotāju zobārstniecības aprūpē un, iespējams, ar laiku veicinās telemedicīnas attīstību - pacientu apskati un konsultēšanu ar videokonferences palīdzību".

Klīniku atklāšanā piedalīsies RSU un Stomatoloģijas institūta vadība, LR Veselības un Izglītības un Zinātnes ministriju pārstāvji u.c. viesi.

Sīkāka informācija: RSU Sabiedrisko attiecību nodaļa, tālr. 67409223