Skolēniem
Tradicionālie pasākumi

2024. gada februārī Latvijā trešo reizi norisināsies skolēnu olimpiāde Latvian Brain Bee, ko organizē Neiroloģijas attīstības fonds, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Neiroloģijas un neiroķirurģijas studentu zinātniskais pulciņš sadarbībā ar RSU Jauno mediķu akadēmiju.

Olimpiādē piedalīties aicināti Latvijas vidusskolu audzēkņi no 10. līdz 12. klasei. Tās mērķis ir popularizēt neirozinātnes un smadzeņu slimību atpazīšanu sabiedrībā, veicināt skolēnu iesaistīšanos neirozinātnē. Olimpiāde dod iespēju tās dalībniekiem izprast savas zināšanu robežas, gūt motivāciju tālākai smadzeņu anatomijas un darbības principu izzināšanai, kā arī iespējams smelties iedvesmu nākotnes karjerai medicīnā un neirozinātnē.

Olimpiādes uzdevumi būs sadalīti dažādās grūtības pakāpēs. Tā notiks četrās sekcijās, kurās dalībniekiem būs jāatbild uz testa jautājumiem un jāsniedz īsas atbildes par cilvēka nervu sistēmas uzbūvi, nervu sistēmas funkcijām un darbības principiem, kā arī nervu sistēmas slimībām un to diagnostiku.

Olimpiādes darba valoda ir angļu, taču savas atbildes dalībnieki varēs sniegt gan angļu, gan latviešu valodā.

Olimpiādes nolikums

Lai ikvienam būtu iespēja pārbaudīt savas zināšanas, mēnesi pirms olimpiādes galvenā posma tiks organizēta atlases kārta, kura norisināsies attālināti, izmantojot RSU e-studiju vidi, Respondus Monitor un Lockdown Browser programmatūru. Atlases kārtas struktūra ir līdzīga kā olimpiādē. 50 labākie skolēni iegūs iespēju piedalīties galvenajā posmā klātienē – RSU. Pirms atlases kārtas organizatoru komanda nodrošinās divas konsultācijas par olimpiādes norisi un tehniskajiem jautājumiem.

Latvian Brain Bee 2022. gadā pievienojās International Brain Bee saimei, kura pastāv jau vairāk nekā 20 gadu.

Tā veicina skolēnu iesaistīšanos neirozinātnē, rīkojot daudzlīmeņu konkursu. Skolēni vispirms piedalās savas valsts nacionālajā olimpiādē, kuras uzvarētājs dodas uz starptautisko konkursu. Nākamā gada International Brain Bee norisināsies ASV.