Absolventiem
Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

Šā gada 9. februārī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā notika ziemas izlaidumi, kuros diplomu saņēma 313 bakalaura un maģistra studiju programmu absolventi no septiņām fakultātēm. Tuviniekiem, draugiem un citiem atbalstītājiem bija iespēja sekot izlaidumiem ne tikai klātienē, bet arī tiešraidē RSU mājaslapā.

“Rīgas Stradiņa universitātes diploms ir kvalitātes zīme, ko apliecina gan zinātniskie sasniegumi jau studiju laikā, gan augstie nodarbinātības rādītāji mūsu absolventu vidū.

Man ir patiess prieks, ka šoziem profesionālajās gaitās startēs vairāk nekā 300 pamatstudiju un maģistra studiju absolventi. Viņu vidū gan jaunie policisti un juristi, gan arī psihologi, veselības sporta un uzturzinātnes speciālisti, sociālantropologi, mākslas terapeiti un biznesa vadības maģistri, kā arī ārvalstu studējošie medicīnas un zobārstniecības jomā,” uzsvēra RSU rektors Aigars Pētersons.

Ziemas izlaiduma dienu plkst. 11.00 iesāka Medicīnas fakultātes un Zobārstniecības fakultātes ārvalstu studējošie. Absolventu vidū bija 123 jaunie ārsti un 16 zobārsti, kurus sveica RSU rektors prof. Aigars Pētersons un Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Artjoms Uršuļskis. Kopš 2019. gada ārvalstu studentu skaits RSU ir pieaudzis par 30 % un tuvojas trim tūkstošiem. Visvairāk ārvalstu studentu ir no Zviedrijas, Vācijas, Somijas, Norvēģijas un Itālijas.

Turpinājumā plkst. 15.00 izlaidums bija Juridiskās fakultātes, Komunikācijas fakultātes, Eiropas studiju fakultātes, Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes un Rehabilitācijas fakultātes absolventiem.

Starp Juridiskās fakultātes absolventiem bija 23 tiesību zinātņu bakalaura programmas un 15 maģistra programmas studenti, un 34 programmas Policijas darbs absolventi. Jaunos speciālistus uzrunāja Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Igors Rajevs.

Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes absolventu vidū bija 37 veselības sporta speciālisti, deviņi sociālie darbinieki, astoņi veselības psihologi un četri supervizori. Komunikācijas fakultāti absolvēja seši sociālie antropologi. Eiropas studiju fakultāti absolvēja astoņi Starptautiskā mārketinga un biznesa vadības maģistri, bet Rehabilitācijas fakultāti – 11 uzturzinātnes speciālisti un 16 mākslas terapijas maģistri.

Šis ir pēdējais gads, kad studenti absolvēja minētās fakultātes. Sākot ar 6. februāri, RSU konsolidācijas ietvaros deviņu fakultāšu vietā izveidotas piecas – Medicīnas, Zobārstniecības, Farmācijas, Veselības un sporta zinātņu, kā arī Sociālo zinātņu fakultāte.

Izlaidumos piedalījās RSU rektors Aigars Pētersons, veselības studiju prorektors Guntis Bahs, prorektors akadēmiskajā darbā Dins Šmits, fakultāšu dekāni, programmu direktori, docētāji, studenti un citi viesi.