Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitāte, rūpējoties par izglītības attīstību reģionos, izsludina uzņemšanu nepilna laika klātienes bakalaura studiju programmā Māszinības. Studiju programma tiek realizēta Liepājas Medicīnas koledžā. Dokumentu pieņemšana notiek Liepājas Medicīnas koledžā, Riņķu ielā 24/26, Liepājā 24. un 25. janvārī no plkst.10.00 – 15.00. Iestājpārbaudījumi notiek 26. janvārī.

Studijas ir iespējams apvienot ar darbu, jo mācības notiek divas reizes mēnesī nedēļas nogalēs (ceturtdien, piektdien un sestdien), kā arī ir iespējams izmantot Liepājas Medicīnas koledžas studentu viesnīcu.

Pēc studiju programmas beigšanas absolventi var strādāt medicīnas un rehabilitācijas iestādēs gan valsts, gan privātajā sektorā, aprūpes centros, sabiedrības veselības aprūpē, māsu privātpraksēs. Ir iespējams turpināt studijas maģistrantūras un doktorantūras studiju programmās, kā arī vadīt mācību procesu specialitātē augstskolās, medicīnas koledžās u.c. Savā profesijā atbilstoši kvalifikācijai māsa sadarbojas ar ārstu, veic pacientu aprūpi, piedalās ārstniecībā, vada pacientu aprūpes darbu, kā arī nodarbojas ar pacientu izglītošanu veselības jautājumos un veic profesionālās izglītības darbu.

Šobrīd Latvijā izteikti trūkst profesionāli izglītotas medicīnas māsas, kas veiktu kvalitatīvu aprūpi, sabiedrībā veicinātu veselību, aprūpētu slimniekus un palīdzētu tiem atgūt veselību. Tādēļ ir īpaši svarīgi, lai kvalitatīva medicīniskā izglītība tiktu nodrošināta ne tikai Rīgā, bet arī reģionos.

Sīkāka informācija Liepājas medicīnas koledžā 3442118, 3442119, Rīgas Stradiņa universitātes Māszinību fakultātē 6 7409126