Preses relīzes

Šobrīd Latvijā ir nepieciešami speciālisti, kuri:

• profesionāli konsultētu iedzīvotājus par veselīga uztura jautājumiem, kā arī popularizētu uztura terapijas nozīmi un veiktu pacientu ārstēšanu;
  • veiktu pacientu rehabilitācijas darbu pēc dažāda veida fiziskām traumām, kā arī veiktu profilaktisko, ārstniecisko un izglītojošo darbu un popularizētu veselīgu dzīvesveidu.

Tādēļ Rīgas Stradiņa universitāte izsludina uzņemšanu nepilna laika klātienes bakalaura studiju programmā Uzturs (paredzētas maksas vietas), kā arī Fizioterapijā – akadēmiskajā studiju programmā veselības zinātņu maģistra grāda iegūšanai veselības aprūpē(paredzētas budžeta vietas), dokumentu pieņemšana notiek līdz 19. janvārim. Aicinām studēt strādājošos speciālistus, jo mācības var apvienot ar darbu.

Uztura speciālists

Uztura speciālists ir augsti kvalificēta ārstniecības persona ar augstāko izglītību, kurš piedalās pacientu veselības veicināšanas, izglītošanas, ārstniecības un rehabilitācijas procesā. 2006.gada vasarā uzņemšanas laikā šī studiju programma reflektantu vidū bija ļoti populāra.

Arvien lielāks ir kļuvis pieprasījums arī pēc speciālistiem, kuri varētu apmācīt skolēnus, studentus, dažādas pacientu asociācijas un mediķus veselīga uztura jautājumos. Skolēnu ēdināšana skolās pēdējos gados ir aktuāls temats, jo ar tās kvalitāti lielākoties ir neapmierināti gan paši skolnieki, gan viņu vecāki. Arī slimnīcās un veselības iestādēs esošais personāls (diētas māsas) nespēj pilnībā risināt sarežģītus pacientu ārstēšanas veidus ar uzturu un individuāli konsultēt pacientus ar komplicētām diagnozēm.

Fizioterapeits

Fizioterapeits ir augsti kvalificēts speciālists ar augstāko izglītību, kurš nodarbojas ar pacienta funkcionālā stāvokļa izmeklēšanu, novērtēšanu un ārstēšanu, palīdz pacientam atgūt zaudēto funkciju vai mazināt tās trūkumu, veicina pacienta rehabilitāciju pēc traumas. Kā rāda iesniegto dokumentu skaits un lielais konkurss bakalaura studiju programmā fizioterapija( 2006.gada uzņemšanas laikā 4 cilvēki uz vienu budžeta vietu), šī studiju programma ir viena no vispopulārākajām Rīgas Stradiņa universitātē.

Absolventi var strādāt ārstniecības, medicīnas un rehabilitācijas iestādēs, privātpraksēs, veselības aprūpes vadošās institūcijās, mācību iestādēs par pasniedzējiem, sporta skolās un komandās u.c.

Sīkāka informācija RSU Studiju informācijas centrā, Dzirciema 16, K korpusa 104.telpā, tālr. 67409105