Konferences, semināri

Lai aktualizētu Reto slimību diagnostiku un ārstēšanu Latvijā, kā arī apspriestu nozares speciālistu izaicinājumus, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Latvijas Reto slimību speciālistu asociācija (RSSA) rīko 16. Reto slimību konferenci, kas 19. aprīlī norisināsies RSU. Konferencē aicināti piedalīties visu nozaru veselības aprūpes speciālisti, rezidenti, medicīnas studenti un pacientu biedrību pārstāvji. Konferenci būs iespējams vērot tiešsaistē.

Reto slimību konference tiek organizēta ar mērķi informēt par aktualitātēm šo slimību atpazīšanā un pacientu ārstēšanā. Konferences apmeklētāji tiks izglītoti ne vien par dažādiem reto slimību klīniskajiem un zinātniskajiem gadījumiem, bet arī kopīgi diskutēs par nākotnes izaicinājumiem, kas skar reto slimību jomu. Speciālistu vidū ir pieprasījums pēc efektīvas un atbilstošas ārstniecības politikas, risinot akūtas nozares problēmas, tajā skaitā kompensējamo medikamentu trūkumu, tādējādi palielinot ārstēšanās iespējas reto slimību pacientiem. Iepriekšējā rudens Reto slimību konferencē piedalījās vairāk nekā 1600 klausītāju.

Konferences plānošanā un aktuālo tematu izvirzīšanā ir ņemti vērā iepriekšējās konferencēs apskatītie temati, kā arī nozares speciālistu izrādītā interese, aptverot endokrinoloģiju, dermatoloģiju, gastroenteroloģiju un citas medicīnas nozares.

“Tā kā reto slimību un pacientu skaits Latvijā ik gadu pieaug, jāturpina veicināt ārstniecības personāla zināšanas un kompetence reto slimību atpazīšanā un ārstēšanā.

Pēdējo piecu līdz desmit gadu laikā reto slimību ārstniecība un pacientu terapijas iespējas ir ievērojami augušas. Mūsu kā profesionāļu atbildība šajā forumā ir apmainīties zināšanām un dalīties ar jaunākajiem pētījumiem, tādējādi strādājot pie tā, lai ikviens reto slimību pacients, pirmkārt, tiek identificēts un, otrkārt, tiek atbilstoši ārstēts. Tiesa, ārstēšanās efektivitāte ne vienmēr ir tikai ārstu rokās, cieši savijoties ar valsts atbalstu nodrošināt vajadzīgos resursus šī segmenta pacientu dzīves kvalitātes nodrošināšanā,” skaidro RSU prorektors asoc. prof. Andris Skride.

A. Skride piebilst, ka pēdējā laikā kritisks jautājums reto slimību speciālistu un pacientu vidū ir finansējuma trūkums kompensējamiem medikamentiem, tādēļ nozarē tiek saskatīta nepieciešamība regulāri aktualizēt šos jautājumus, lai būtu zināmas šo pacientu ārstēšanas aplēses un viņiem nepieciešamie ārstniecības veidi.

RSSD dibināta, lai atbalstītu un veicinātu reto slimību klīnisko un zinātnisko izpēti, ārstēšanas iespēju un izglītības attīstību, atbalstītu un veicinātu medicīnas studentu, rezidentu, ārstu un vidējā medicīniskā personāla un sabiedrības izglītošanu reto slimību jomā.

Papildu informāciju par konferenci atrodama Latvijas Reto slimību speciālistu asociācijas tīmekļa vietnē.