Darbiniekiem
Konferences, semināri
Pētniecība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā (Dzirciema ielā 16) 1. decembrī notiks Pasaules AIDS dienai veltīta starpdisciplināra konference HIV – paplašinot terapijas nozares robežas. Aicināti piedalīties visu specialitāšu ārsti, sabiedrības veselības speciālisti, epidemiologi, nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti.

Konferences mērķis ir sniegt dziļāku izpratni un ieskatu par HIV infekciju starpdisciplinārā kontekstā: gan par slimībām, kas nav saistītas ar HIV infekciju, gan ar HIV asociētām jeb pavadošām slimībām, vienlaikus mazinot ar HIV saistīto stigmu veselības aprūpes speciālistu vidū.

RSU Sabiedrības veselības institūta direktore un Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras asoc. profesore Anda Ķīvīte-Urtāne uzsver:  “Domājot par vārdu “epidēmija”, mums visiem droši vien pirmā asociācija ir Covid-19. Taču ir epidēmija, kas Latvijā aizsākās pirms 36 gadiem un joprojām nav beigusies – tā ir cilvēka imūndeficīta vīrusa jeb HIV epidēmija. Latvija ik gadu diagnosticēto un reģistrēto HIV gadījumu skaita ziņā ieņem augsto otro vietu Eiropas valstu vidū, un ik gadu šo diagnozi saņem vairāk nekā 220 mūsu valsts iedzīvotāju. Tikai aptuveni puse no vairāk nekā 6000 ar HIV inficētajām personām saņem ārstēšanu, lai gan tā ir pilnībā valsts apmaksāta un visiem pieejama.

Mēs HIV neuzvarēsim, ja nepalielināsim terapiju saņemošo pacientu skaitu, jo personas, kuras saņem HIV medikamentus, infekciju tālāk izplatīt nevar.

Tādēļ arī rīkojam šo konferenci, kurā diskutēsim par pacientu līdzestības veicināšanu un pilnvērtīgas veselības aprūpes nodrošināšanu personām, kuras dzīvo ar HIV.”

Konferences tēmas aptvers dažādas medicīnas jomas saistībā ar HIV – citas infekcijas, mātes un bērna veselību, kardioloģiju, psihiatriju, onkoloģiju un retās slimības, neiroloģiju, primāro aprūpi, kā arī HIV un līdzestību. Lai rosinātu auditorijas iesaisti un ideju apmaiņu, ekspertu diskusiju un viedokļu sinerģiju, konferencē katra tēma moderatora vadībā tiks apspriesta dialoga veidā starp diviem vadošiem viedokļu līderiem – attiecīgās medicīnas nozares un HIV specialitātes pārstāvi.

Konferenci rīko RSU sadarbībā ar biedrību AGIHAS – atbalsta grupu inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem.

Dalība bez maksas.