Attīstība
Darbiniekiem
Starptautiskā sadarbība

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) parakstījusi sadarbības līgumu ar Lietuvas Veselības zinātņu universitāti (LVZU). Parakstītais līgums noteiks pamatu labākās prakses apmaiņai un sadarbībai inovāciju ieviešanā zinātnē un studijās.

"Strādājot kopā ar LVZU, mēs esam liecinieki tam, cik lielu spēku sniedz sadarbība. Kopā mēs atradīsim jaunus veidus, kā ieviest inovācijas pētniecībā un izglītībā, kā veicināt atklājumus un izstrādāt pasaulē konkurētspējīgas studiju programmas.

Ar šo partnerību mēs vēlreiz apliecinām savu nelokāmo apņemšanos veicināt izcilību un sabiedrības attīstību," sadarbības līguma parakstīšanas laikā LVZU Emanuela Levina centrā sacīja RSU rektors prof. Aigars Pētersons.

"Apvienojot centienus, mūsu profesionālās komandas paaugstinās savu atpazīstamību Eiropā. Mums ir spēcīgs pamats sadarbībai, pateicoties ilggadējai draudzībai ar RSU, kas izpaužas dažādos līmeņos.

Tā aizsākās jau padomju laikā. Es ļoti labi zinu šo universitāti, tāpēc esmu ļoti gandarīts un lepns, ka mēs tiekamies Kauņā, lai apmainītos ar labāko praksi," sacīja LVZU rektors profesors Rimants Benetis.

RSU un LVZU ir uzturējušas attiecības daudzus gadus un izveidojušas ilgtermiņa partnerības saites. Katru gadu universitāšu apmaiņas programmā piedalās 20 studenti un pasniedzēji, arī administratīvie darbinieki apmeklē cits citu, lai piedalītos apmācībās.

Savukārt LVZU prorektors klīniskās medicīnas jautājumos prof. Renalds Jurkevičs ir PSKUS padomes loceklis un konsultē savus Latvijas kolēģus administratīvās vadības jautājumos. Tikšanās laikā viņš dalījās ar labo praksi un iepazīstināja ar Kauņas klīnikas piederību universitātei.

Tikšanās laikā abu universitāšu delegācijas ne tikai dalījās labajā praksē, bet arī pārrunāja iespējamās sadarbības jomas zinātnes un inovāciju jomā. Tika apspriesta iespēja izstrādāt kopīgus Horizon Europe un EU4Health projektus par precīzijas medicīnu, molekulāro bioloģiju, hronisko nogurumu, darba drošību, vides veselību, sabiedrības veselību, sporta zinātni un rehabilitāciju.

"RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa ir eksperte programmas Apvārsnis Eiropa ietvaros veikto projektu vērtēšanā, un viņai ir liela pieredze darbā ar šāda mēroga projektiem. Turklāt vairāk nekā 50 % RSU zinātnisko publikāciju ietilpst pirmajā un otrajā kvartilē.

Līdz ar to RSU pētnieciskā darbība attīstās patiešām labi, un mēs varētu atrast kopīgus saskarsmes punktus un attīstīt pētniecības jomas, kas būtu abpusēji izdevīgas un interesantas abām pusēm," sacīja LVZU Starptautisko sakaru un studiju centra dekāne prof. Ingrīda Janulevičiene.

RSU pārstāvji apmeklēja LVZU Izglītības laboratoriju ēku un Moderno farmaceitisko un veselības tehnoloģiju centru, kur iepazinās ar universitātes pētniekiem, apskatīja pētniecības infrastruktūru un vēroja dažādu procesu darbību.

Vēl viena apspriestā iespējamās sadarbības joma ir studiju kvalitātes uzlabošana. Diskusijās tika pārrunāti studiju organizācijas procesi, akadēmiskā darba kvalitātes pasākumi, pieeja mākslīgajam intelektam, kā arī kopīgas digitālās medicīnas studiju programmas izveides iespējas.