Darbiniekiem
Sports

Jaunais studiju gads sākas ne tikai studentiem un docētājiem, bet arī RSU sportistiem, kurus katru pavasari sveicam ar izcīnītām balvām un augsta līmeņa sasniegumiem. Kādi izaicinājumi sagaida gan profesionālos un zināmos RSU sportistus, gan ikvienu studentu, kurš grib uzlabot savu sportisko formu? Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, sarunājāmies ar RSU Sporta kluba vadītāju Lauru Ritovu.

laura_ritova_toms_baumanis_janis_blums02.jpgNo kreisās: RSU administrācijas un attīstības prorektors Toms Baumanis, Laura Ritova un "VEF Rīga" padomes priekšsēdētājs, ilggadējais Latvijas basketbola izlases kapteinis Jānis Blūms

Kas šogad sagaida sportojošos RSU studentus? Kurām sacensībām mums, līdzjutējiem, ir īpaši jāseko?

Studenti startē gan komandās, gan individuālajos sporta veidos, piemēram, peldēšanā, badmintonā, galda tenisā un citos. RSU ir trīs vadošās sporta komandas. Sieviešu basketbola komanda spēlēs Baltijas līgā, vīriešu basketbola – LBL2 līgā un Latvijas kausā, bet sieviešu volejbola komanda startēs Baltijas līgā un Latvijas kausā. Mūsu peldētāji piedalīsies Latvijas čempionātā, Latvijas universiādē, SELL studentu spēlēs. Tā kā augsta līmeņa peldēšanas sacensības Latvijā bieži nenotiek, startējam arī ārzemēs. Mums ir hokeja komanda, kas spēlē entuziastu līgā. Šajā komandā ir gan Latvijas, gan ārvalstu studenti. RSU drīzumā būs vīriešu volejbola komanda. Tās izveide notiks saistībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas integrēšanu RSU.

rsu_basketbolistes02.jpg

Mūsu studenti piedalās dažādās vieglatlētikas disciplīnās, kā arī spēka disciplīnās, piemēram, spēka spiešanā, pauerliftingā jeb spēka trīscīņā. Piedalāmies visur, kur varam sasniegt labu rezultātu. RSU mums piešķir līdzekļus un atbalsta sportistus.

Studenti iestājas un absolvē, līdz ar to mainās sporta komandu dalībnieki. Kā panākt, lai studentu maiņas dēļ komandas nezaudētu profesionālo līmeni?

Godīgi sakot, augsta līmeņa sportisti nāk uz universitāti, lai spēlētu konkrētajā komandā vai piedalītos konkrētajā sporta veidā. Labu sportistu mūsu valstī nav daudz, treneri sava sporta veida audzēkņus zina.

Tomēr ir jaunie studenti, kuri nav plaši zināmi savā sporta veidā, bet uzskata, ka varētu labi startēt un grib pamēģināt. Šiem jauniešiem dodam iespēju parādīt savas spējas treneriem.

Basketbolā un volejbolā mums ir iepazīšanās nedēļa, kurā gan mūsu, gan ārvalstu studenti var nākt un sevi pierādīt.

Ļoti gribam, lai pienāktu laiks, kad līdzīgi kā citās pasaules augstskolās studenti pie mums brauktu sporta dēļ. Līdz šim laba līmeņa spēlētāji reti kad ir bijuši starp ārvalstu studentiem. Nevajag jau skatīties ļoti tālu. Arī igauņu vai lietuviešu sportisti varētu braukt pie mums mācīties un piedalīties sacensībās.

Kādas būs jaunā RSU sporta kompleksa Cigoriņu ielā iespējas?

Tā būs modernākā un skaistākā sporta zāle Rīgā. Būs sporta halle, kas atbilst FIB-2 standartiem, kas dos mums iespēju organizēt augsta līmeņa sacensības basketbolā un volejbolā. Varbūt izdodas to uzbūvēt līdz 2025. gada Eiropas basketbola čempionātam un zālē varētu notikt izlašu treniņi.

Būs arī divas jaunas vingrošanas zāles, kuras izmantosim studentu un darbinieku fiziskajām nodarbībām. Turklāt arī vecais komplekss tiks pārbūvēts. Tajā tiks izveidota jauna, moderna trenažieru zāle, virs kuras saglabās jau esošo zāli. Būsim ieguvuši trīs vingrošanas zāles, trenažieru zāli un divas sporta spēļu zāles. Ceram, ka celtniecība tiks uzsākta pavasarī.

Nesen notika tradicionālā RSU Sporta diena. Kāda tā bija šoreiz?

Šo pasākumu organizējam katru gadu. Kādreiz tā notika Uzvaras parkā, kas lielās teritorijas dēļ pieļāva plašu programmu, taču šoreiz jau otro gadu pasākums notika RSU Sporta klubā. Tam ir savi plusi. Studenti uzreiz var iepazīt kompleksu, saņemt atbildes uz jautājumiem par sportošanas iespējām. Blakus esošā Rīgas Katoļu Rīgas Katoļu ģimnāzija mums dod iespēju izmantot savu futbola laukumu. Telpās spēlējām volejbolu un basketbolu, piedalījāmies spēka un funkcionālajās sacensībās.

Nākamgad Sporta dienu, iespējams, rīkosim Iedvesmas parkā. Laba pieredze šajā vietā mums bija Fitnesa dienā.

Zinu, ka RSU piedalīsies Pasaules skriešanas čempionātā…

Veiksmīgi startējām Rīgas maratonā. Bija liela komanda – ap 300 dalībnieku –, un RSU tika trijniekā. Pašlaik Pasaules skriešanas čempionātā vēl ir salīdzinoši maz pieteikumu, tomēr pasākumu vēl reklamēsim un komandu noorganizēsim. Jāuzsver, ka RSU sedz 50 % no dalības maksas.

laura_ritova_rigas_maratona02.jpgLaura Ritova (priekšplānā) kopā ar RSU maratona komandu

Maratons daudzu uztverē bija ne tikai skriešanas pasākums, bet arī sava veida sportiskā izklaide un komunikācija. Tāds “tusiņš”.

Šo čempionātu uztveram kā nopietnas sacensības, kurās jāuzrāda kaut cik labi rezultāti, ne tikai jānoskrien līdz finišam.

Ko ieteiksiet tiem studentiem un darbiniekiem, kuri vēl tikai plāno sākt sportot?

Mēs gaidām visus RSU sporta kompleksā! Studenti nāk un spēlē basketbolu, volejbolu, galda tenisu. Var rezervēt zāli, lai spēlētu kopā ar draugiem un kursabiedriem. Ir trenažieru zāle, velo trenažieris, airēšanas trenažieris un citas iespējas. Divreiz nedēļā notiek funkcionālie treniņi un spēka treniņi. Septembra otrajā pusē atsāksies joga. Mums ir arī sava karsēju komanda. Šis ir jauns attīstības virziens.

Lai spētu izturēt smagu studiju procesu, nepieciešamas fiziskās nodarbības. Tad smadzenes strādā labāk un ir stabilāka nervu sistēma.

Pēdējo gadu notikumi – gan Covid-19, gan karš – pierādīja, ka mums ne tikai mentāli, bet arī fiziski jābūt stipriem.