Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir sākusi īstenot jaunu ārvalstu studentu vēstnešu stipendiju programmu, lai popularizētu universitāti globālā mērogā un vairotu tās medicīnas un zobārstniecības studiju programmu popularitāti. Pirms neilga laika no gandrīz 40 pretendentiem tika atlasīti seši stipendiāti: Džerzens Benijs Malajātils (Jerzen Benny Malayaatil), Hiseina Musadžī (Hussaina Musaji), Muskāna-e Muhemeda (Muskan-e Muhemmed), Andreass Džeimss Makgregors (Andreas James McGregor), Karleina Johanna Henrikus Op de Lāka (Karlijn Johanna Linda Henricus Op de Laak) un Marelīze Fermeilena (Marelize Vermeulen).

Stipendijas mērķis ir atbalstīt talantīgus Medicīnas un Zobārstniecības fakultātes ārvalstu studējošos, kurus aizrauj ideja pārstāvēt RSU pasaules mērogā. Papildus izcilām akadēmiskajām sekmēm stipendiātiem jāapliecina būtisks līdzšinējais ieguldījums RSU tēla popularizēšanā ārvalstīs un gatavība turpināt RSU popularizēšanu.

Svinīgajā pasākumā, kas notika RSU Anatomijas muzejā 14. martā, seši izvēlētie stipendiāti saņēma stipendijas sertifikātus. Stipendijas komisijas vārdā stipendiātus sveica komisijas priekšsēdētāja un Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone. Komisijas sastāvā bija vēl četri locekļi: Ārvalstu reflektantu nodaļas vadītājs Māris Ginters, Finanšu analīzes nodaļas finanšu analītiķe Agnese Leske, RSU Studējošo pašpārvaldes Starptautiskā virziena vadītāja Karlīna Emīlija Melberga un Ārvalstu studentu asociācijas viceprezidents Jatins Sabu (Yathin Sabu).

baiba_petersone_24_sq.png

Mūsu ārvalstu studenti ir mūsu spēks un vadošais RSU starptautiskās reputācijas avots. Kad studenti runā, mēs zinām, ka viņi runā ar visautentiskāko balsi. Ar šo stipendiju mēs vēlamies godināt autentisko studentu balsi. Mēs uzskatām, ka ir svarīgi, lai mūsu pašreizējie studenti tieši sazinātos ar mūsu topošajiem studentiem un lai viņu vēstījums sasniegtu topošos studentus.

Baiba Pētersone, Starptautisko sakaru departamenta direktore

Stipendiātus sveica arī Ārvalstu studentu asociācijas prezidente Barbara Namora e Silva (Bárbara Namora e Silva). Pasākuma noskaņu bagātināja muzikāli priekšnesumi un tajā piedalījās stipendiāti, stipendiātu atlases komisijas locekļi un citi viesi.

Kādi bija iemesli, lai pieteiktos kļūt par RSU studentu vēstnesi?

Karleina Johanna Henrikus Op de Lāka, septītā semestra medicīnas studente no Nīderlandes

Es uzskatu, ka vēl ir plaša auditorija, kura gaida, kad tiks uzrunāta, daudzi nezina par šo skaisto valsti un tās izglītības sistēmu. Es pati tajā iemīlējos nejauši. Ar pareizo pieeju mēs varam sasniegt daudzus neizlēmīgus vidusskolēnus un droši ievest viņus šajā piedzīvojumā ar daudzsološu nākotni.

Džerzens Benijs Malajātils, 11. semestra medicīnas students no Apvienotajiem Arābu Emirātiem studenta vēstneša lomā papildus iespējai pārstāvēt RSU saskata iespēju ienest studentu kolektīvā lepnuma un līderības garu

Spēcīgais sajaukums, ko veido kopiena, sadarbība un atbildība bruģēt ceļu topošajiem studentiem, iedvesmoja mani pieteikties kļūt par vēstnesi. Es ceru veicināt sakarus, iedvesmot topošos studentus un dot ieguldījumu mūsu daudzveidīgajā studentu kopienā.

Hiseina Musadžī nāk no Zviedrijas un patlaban studē RSU Medicīnas fakultātē 12. semestrī

Es pieteicos šai studentu vēstnešu programmai, jo atceros izaicinājumus, ar kādiem pati saskāros, bez īpašas palīdzības uzsākot savas studijas. Man ir liels prieks, ka varu palīdzēt jaunajiem studentiem un parādīt, ko Rīga un RSU var piedāvāt.

10. semestra medicīnas studente Marelīze Fermeilena ir gatava nest savu vēstnieces titulu ar lepnumu

Kā Dienvidāfrikas iedzīvotājai man nav pieejamas stipendijas. Šī stipendija man ir devusi iespēju, kādas man iepriekš nebija. Pārstāvēt RSU, kam es tik ļoti ticu, ir vislielākā privilēģija un pagodinājums.

Nākamos piecus mēnešus stipendiāti iesaistīsies dažādās informācijas sniegšanas aktivitātēs, lai topošos ārvalstu studentus iepazīstinātu ar RSU. Viņi dalīsies savā personīgajā pieredzē un atziņās, lai palīdzētu topošajiem studentiem noorientēties RSU piedāvātajās izcilajās studiju iespējās.