Skolēniem
Uzņemšana

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti Katrīnu Bundi ārpolitika interesējusi jau kopš bērnības, tādēļ ilgas pārdomas un šaubas par profesijas izvēli izpalika. Meklējot savu īsto augstskolu, Katrīna izskatīja dažādus piedāvājumus.

Pēc rūpīgas analīzes izvēle nešaubīgi krita uz RSU programmu Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas, kurai bijis viskvalitatīvākais un, kas īpaši svarīgi, daudzpusīgākais piedāvājums.

Tas radījis pārliecību, ka studiju laikā būs iespēja apgūt vēsturi, kas interesēja jau kopš skolas laikiem, svešvalodas, iekšpolitiku un citus interesantus un noderīgus kursus un tēmas.

Tikāmies ar Katrīnu, lai runātu par studiju gaitu un nākotnes plāniem.

Kā pārliecinājies, ka studijas RSU būs īstais dzīves skrejceļš?

Esmu beigusi Rīgas 64. vidusskolu, klasi ar teātra novirzienu. Kādreiz vēl skolas laikā bija arī doma kļūt par aktrisi, tomēr vēlāk sapratu, ka politika uzrunā vairāk.

Turklāt dažkārt smejoties politiku salīdzina ar teātri, kurā noder aktiera prasmes, piemēram, publiskā runa.

katrina_bunde00-lead.pngFoto no privātā arhīva

Ar programmas Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas piedāvājumu iepazinos gan teorētiski, gan praktiski. Teorētiski – jo ir plašas iespējas izlasīt par programmas piedāvājumu, kursiem un docētājiem. Praktiski – jo piedalījos Eiropas studiju fakultātes (tagad – Sociālo zinātņu fakultāte) rīkotajā Jauno diplomātu līgā, kas ir fantastiska iespēja jaunajam studēt gribētājam. Tās laikā tuvāk uzzināju studiju saturu, norises kārtību un sapratu, ka šī izvēle atbilst manām cerībām. Nodarbībās varēja iepazīt arī vairākus docētājus, kuri vēlāk mācīja studijās. Atceros, kā docents Kārlis Bukovskis skaidrota ārpolitiku, pievēršot uzmanību detaļām un niansēm. Tas notika ļoti interaktīvi, iesaistot auditoriju, nevis garlaicīgi un monotoni nolasot lekcijas tēmu. Turklāt daudzi ārpolitikas jautājumi, kuri bija it kā sarežģīti, tika ļoti vienkārši un saprotami skaidroti.

Jauno diplomātu līgas noslēgumā nokārtoju eksāmenu, kas deva iespēju iegūt jau garantētu studiju vietu programmā.

Noteikti iesaku arī citiem potenciālajiem studentiem piedalīties šajā līgā, kas dod labu izpratni par gaidāmajām studijām un neļauj vēlāk vilties izvēlē.

Vēl gribu piebilsts, ka iestāties RSU mani iedrošināja universitātes augstā reputācija, kā arī daudzu absolventu pozitīvās atsauksmes.

Kuri docētāji atstājuši lielāko ietekmi uz tavu izaugsmi?

Aizraujošas lekcijas mums lasīja profesors Andris Sprūds, kurš pašlaik ir aizsardzības ministrs.

Mani īpaši interesēja kurss par etiķeti un diplomātisko protokolu, kurš bija 3. studiju gadā.

To docēja Sintija Stipre. Tikai mācoties sapratu, cik šie jautājumi ir noderīgi un nepieciešami.

Daudzi pedagogi lekcijas sākumā veltīja kādas 15 minūtes, lai studenti var uzdot sev interesējošus jautājumus par plašu tēmu loku saistībā ar notikumiem pasaulē. Tas radīja saikni ar docētāju un pārliecību, ka viņiem mūsu viedoklis rūp un tajā ieklausās.

Vienmēr saņemam kompetentu skaidrojumu, lai labāk izprastu ārlietu procesus.

Vai studiju laikā notika kāda interešu fokusēšanās. No plašā uz konkrēto?

Pakāpeniski studiju procesa laikā sapratu, ka mani vairāk interesē iekšpolitika, tādēļ jau šobrīd ar to nodarbojos. Esmu lielas politiskās partijas jaunatnes organizācijā, strādāju Saeimā, kur esmu deputāta palīdze.

katrina_bunde02-lead.pngFoto no privātā arhīva

Vai ir kāds gadījums no studentes dzīves, kas pārsteidza un ir palicis atmiņā?

Es nekad nedomāju, ka šajā programmā man būs jāiemācās un jādzied strēlnieku dziesmas uz atzīmi. Dziedāju Uz priekšu, latvieši!. Savu vērtējumu vairs neatceros, bet visiem bija sekmīgs.

Vai studijas turpināsi pēc bakalaura programmas absolvēšanas?

Turpināšu studijas RSU maģistrantūrā. Uzskatu, ka jau šobrīd studiju laikā ne tikai ieguvu reālas zināšanas, bet arī izaugu un pilnveidojos kā personība.

Kļuvu daudz drošāka, atvērtāka. Man patīk uzstāties publiski un paust savu viedokli.

Vai vari ieskatīties jau tālākā nākotnē? Kas tu vēlētos būt?

Nākotnē pēc studiju pabeigšanas karjeras iespējas ir lieliskas. To apliecina arī vairāku man pazīstamu absolventu piemēri. Viens no maniem mērķiem būtu parlamentārais sekretārs, kādā no ministrijām. Skaidrs, ka tam vajag ne tikai pieredzi, bet arī maģistra izglītību.

Studenta dzīve nav tikai mācību grāmatas. Kas tevi interesē brīvajā laikā?

Man patīk teātris un citi kultūras pasākumi, ceļošana, ēst gatavošana, sports. Esmu daudzpusīga. Man nav viena mīļākā nodarbošanās, un esmu atvērta jauniem izaicinājumiem.