Attīstība
Darbiniekiem

Piektdien, 16. februārī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Zobārstniecības fakultātes pirmsklīnikā jeb preklīnikā un RSU Stomatoloģijas institūtā viesojās veselības ministrs Hosams Abu Meri. Vizītes mērķis bija iepazīties ar aktualitātēm un problēmām bērnu un pusaudžu zobārstniecībā, kā arī aplūkot iekārtas, kur topošie zobārsti apgūst savas aroda prasmes drošā simulācijas vidē. Tikšanās laikā ministrs un RSU vadība vienojās par RSU Bērnu zobārstniecības centra izveidi.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri un Veselības ministrijas vadība kopā ar RSU vadības pārstāvjiem apmeklēja Zobārstniecības fakultātes preklīniku, kur klātesošajiem bija iespēja iepazīt mūsdienīgu studentiem drošu studiju vidi. Ekskursijas turpinājumā ministrs devās uz RSU Stomatoloģijas institūtu.

“Veselības ministrija mērķtiecīgi strādā pie mātes un bērna veselības pakalpojumu pieejamības, tai skaitā zobārstniecības pakalpojumu pieejamības uzlabošanas šajā pacientu grupā. Mūsdienīgās medicīnas tehnoloģijas un ārstēšanas procesi ir mazinājuši bērnu un jauniešu nepatiku, pat bailes no zobārsta apmeklējuma, tādēļ ir svarīgi nodrošināt bērniem un pusaudžiem drošu un draudzīgu ārstēšanās vidi, kā arī pilnveidot pakalpojumu kvalitāti un pieejamību.

RSU vīzija par Bērnu zobārstniecības centra izveidi ir lieliska ideja un iespēja veidot bērnu un jauniešu zobārstniecības izcilības centru,”

pēc RSU apmeklējuma atzina Hosams Abu Meri.

Vizītes laikā tās dalībnieki apsprieda aktualitātes un risināmos jautājumus tieši bērnu un pusaudžu stomatoloģijā, lai veicinātu pakalpojumu pieejamību šajā pacientu grupā, nodrošinātu bērniem drošu un draudzīgu ārstēšanās vidi, kā arī uzlabotu pakalpojumu kvalitāti.

“Jaunais RSU Bērnu zobārstniecības centrs ir vīzija, ko esam apņēmušies īstenot līdz 2028. gada nogalei.

Nepieciešamība pēc kvalitatīvas, pieejamas un psiholoģiski komfortablas zobu ārstēšanas bērniem un pusaudžiem mudinājusi ķerties pie jaunās ieceres pēc iespējas ātrāk.

Garās rindas pie zobārstiem norāda, cik akūta ir vajadzība pēc šāda centra Latvijā, tāpēc esmu patīkami gandarīts, ka šajā jautājumā esam vienisprātis ar veselības ministru Hosamu Abu Meri,” uzsvēra RSU rektors Aigars Pētersons.

Jaunā RSU Bērnu zobārstniecības centra plānošanas un projekta izstrādes darbi jau ir uzsākti, un centra būvniecība varētu tikt pabeigta 2028. gada nogalē.