Preses relīzes

Šodien sākās jaunu studentu uzņemšana Rīgas Stradiņa universitātē (RSU). Reflektantu dokumentu pieņemšana notiks līdz 2007. gada 25. jūlijam. Tad apkoposim reflektantu iesniegtos dokumentus un Valsts Centralizēto eksāmenu vērtējumus, 30. jūlijā paziņosim galīgos konkursa rezultātus un no 31.jūlija līdz 1. augustam slēgsim līgumus par studijām RSU. Maģistrantūras studiju programmās dokumentu pieņemšana notiks līdz 22. augustam. Ar katru gadu palielinās valsts budžeta finansēto vietu skaits –

Medicīnas fakultātē ir vislielākais budžeta vietu skaits – 280. Vēl 2002. gadā tās bija tikai 137, pagājušajā gadā – 250. Pēc iesniegumu skaita otra populārākā studiju programma ir Rehabilitācijas fakultātes Fizioterapija, kur šogad studijām par valsts budžeta līdzekļiem uzņemsim 64 reflektantus.medicīnas un veselības aprūpes fakultātēs šogad ir 594 valsts budžeta finansētās studiju vietas, kas ir par 108 vietām vairāk nekā pērn.

Prognozējam, ka Eiropas studiju fakultātē un jaunizveidotajā Komunikācijas fakultātē populārākās studiju programmas būs Starptautiskās attiecības–Eiropas studijas (Politikas zinātnes katedrā) un Sabiedriskās attiecības (Komunikācijas studiju katedrā). Sociālo zinātņu studijas notiek par studējošo personīgajiem līdzekļiem.

Jaunums RSU ir šādas studiju programmas bakalaura grāda iegūšanai:

• Starptautiskais mārketings un reklāma;
  • Psiholoģija;
  • Organizāciju un menedžmenta socioloģija;
  • Vecmāte (1.līmeņa augstākā profesionālā studiju programma).

Jaunums studiju programmās maģistra grāda iegūšanai ir:

• Komunikācija;
  • Sociālā antropoloģija.

RSU Uzņemšanas komisijas atbildīgais sekretārs Aigars Reinis prognozē: “Augstais budžeta vietu skaits ir noteicošais, kādēļ reflektanti izvēlas studēt medicīnas un veselības aprūpes programmas. Tās ar katru gadu kļūst populārākas un perspektīvākas, ar plašākām karjeras iespējām valsts un privātajā sektorā, kā arī Eiropas Savienības darba tirgū un izglītības laukā. Savukārt reflektantu izvēle studēt sociālās zinātnes arī ir pamatota, jo piedāvāto studiju programmu kvalitāti apliecina tās absolventu veiksmīgi izturētā konkurence darba tirgū.”

Sīkāka informācija – RSU Studiju informācijas centrā, tālr. 7409105, e-pasts studinfoatrsu[pnkts]lv