Preses relīzes

2009. gada 10. februārī, plkst. 16.00 Hotel de Rome kamīnzālē sabiedrībā pazīstami cilvēki dibinās Rīgas Stradiņa universitātes Absolventu asociāciju.

RSU prof. Romans Lācis ir Rīgas Stradiņa universitātes Absolventu asociācijas (RSU AA) dibināšanas iniciators:
„Cilvēka izglītošanās nebeidzas ar diploma saņemšanu izlaiduma ceremonijā - tas ir process mūža garumā. Tādēļ Absolventu biedrība atbalstīs RSU studentus un absolventus to garajā un dažkārt grūtajā, bet saistošajā, indivīda personības un profesionālās izaugsmes ceļā, lai no tā gūtu visa sabiedrība.”

RSU AA pulcēs ap sevi RSU Veselības aprūpes un Sociālo zinātņu studiju programmu absolventus – uzņēmējus, politiķus, juristus, ārstus, žurnālistus, un citās profesionālās jomās strādājošos. Asociācija apzinās RSU absolventu rīcībā esošos sociālos, izglītības un akadēmiskos, kultūras, administratīvos un finansu resursus, kas ir pieejami RSU AA mērķu realizēšanai.

Rīgas Stradiņa universitātes Absolventu asociācijas (RSU AA) darbības galvenās jomas būs veicināt izglītības procesus un zinātnisko pētniecību Latvijas sabiedrībā kopumā, attīstīt starptautisko sadarbību, kā arī aktīvi piedalīties Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) dzīvē, lai vairotu tās pienesumu Latvijas, Eiropas un pasaules sabiedrībai.

Absolventu asociācijas pasaulē un it īpaši Amerikas Savienotajās Valstīs ir ļoti populāras. Tās pulcē ap sevi sabiedrībā prominentas personības, kuras pastarpināti ar Absolventu asociāciju atbalsta augstskolas darbību. Varam uzskatīt, ka lielākā daļa Latvijas medicīnas elites ir RSU absolventi, kuri sabiedrībai sniedz neatsveramu atbalstu. šodien valdība mudina uzņēmējus domāt par eksportu, tad neviļus jāsāk aizdomāties vai mūsu medicīna arī nav eksports? Visi esam dzirdējuši par tūristiem, kuri brauc uz Latviju pēc medicīnas pakalpojumiem. Vairākās medicīnas jomās spējam nopietni konkurēt ar pasaules medicīnas tirgu. Lai gan, parasti RSU saista ar medicīnas izglītību, kurai ir senas un stipras tradīcijas, taču jāatceras, ka katru gadu Stradiņa Universitāti absolvē arī Sociālo zinātņu mācību programmu studenti.

RSU AA darbosies kā fonds RSU atbalstam, lai veicinātu tās attīstību. Pamatā līdzekļus ziedos studiju un zinātniskā darba atbalstam RSU medicīnas un sociālo zinātņu studiju programmās, mācību un tehniskās bāzes nodrošinājumam. Jautāsiet, vai šajos ekonomiskajos apstākļos asociācijas dibināšana ir piemērota un vai tai būs dzīvotspēja – noteikti jā. Pasaules pieredze rāda, ka tieši krīzes laikā mecenātisms un ziedojumu apjoms pieaug. Mainās gan līdzekļu ziedotāju uzvedība – ja ziedu laikos vairāk atbalsts tiek saņemts no uzņēmumiem, tad krīzes laikā no privātpersonām.

RSU Absolventu asociācija aktīvi darbosies kā „networking” kanāls (sadarbības un komunikācijas kanāls), veidojot zinātniskus, izglītojošus un izklaidējošus pasākumus RSU absolventiem, mācībspēkiem un studentiem. Piemēram, seminārus, tematiskās tikšanās brokastu laikā, kompāniju vizītes, kurā studenti, mācībspēki un absolventi varēs iepazīties ar kompāniju praktisko darbību.

RSU AA misija ir veicināt RSU absolventu mūžizglītību un aktīvi popularizēt un atbalstīt RSU. Mēs ticam, ka kā universitāte un absolventi spējam viens otram dot daudz un esam viens otram nepieciešami.

RSU Absolventu biedrības dibinātāju vidū ir:

• Absolventi, kuri ikdienā strādā RSU:
    • Romans Lācis, RSU profesors un P.Stradiņa KUS Sirds ķirurģijas centra vadītājs
    • Jānis Vētra, RSU profesors un Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs
    • Andrejs Skaģers, RSU Senāta priekšsēdētājs
    • Biruta Kupča, RSU asociētā profesore
    • Dace Gardovska, RSU profesore
    • Absolventi, kuri strādā citos uzņēmumos un organizācijās:
    • Aiga Rūrāne, PVO pārstāvniecības Latvijā vadītāja
    • Dace Rātfeldere, „Arbor Medical Corporporation” valdes priekšsēdētāja Latvijā
    • Dins šmits, „Glaxo Smith Kline” direktors Latvijā
    • Edvīns Platkājis, slimnīcas „Gaiļezers” bijušais direktors