Skolēniem
Skolotājiem
Tradicionālie pasākumi

2024. gada 13. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Atvērto durvju dienu apmeklēja vairāk nekā tūkstoš jauniešu no visas Latvijas. Dažādas aktivitātes un pasākumi notika RSU centrālajā ēkā, Farmācijas studiju un pētniecības centrā un Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā.

Apmeklētāji iepazina studiju programmas, uzņemšanas prasības un darba iespējas pēc absolvēšanas. Sarunās ar RSU studējošajiem topošie reflektanti guva priekšstatu par studiju procesu un sadzīvi Sociālo zinātņu fakultātē, Medicīnas fakultātē, Zobārstniecības fakultātē, Farmācijas fakultātē, kā arī Veselības un sporta zinātņu fakultātē

atverto_durvju_diena_rsu_2024-lead.jpg

Topošie studenti varēja vērot RSU studentu medija Skaļāk multimediju studiju darbībā un iesaistīties tās tiešraides aktivitātēs. Sociālo zinātņu fakultāte organizēja sarunas ar studentiem un mācībspēkiem, kā arī kopīgi ar viesiem izspēlēja kāzusu – spēli Kam pieder vara?. Dažādās citās aktivitātēs apmeklētāji uzzināja, kas viņus varētu sagaidīt studiju laikā.

Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā skolēniem bija iespēja izmēģināt dažādas medicīniskās manipulācijas ar simulācijas iekārtām – injicēt medikamentus manekena rokā, izmēģināt prasmes ķirurģiskajā šūšanā un atdzīvināt pacientu, veikt laparoskopiskās operācijas –, bet veselības aprūpes studiju virziena apmeklētāji varēja iepazīties ar ultrasonogrāfijas simulācijām, testēt savas prasmes dažādos spēka un kardiotrenažieros, kā arī uzcept veselīgu maizi.

Zobārstniecības pirmsklīnikā skolēni un viņu vecāki iepazina šīs fakultātes studiju vidi un aprīkojumu, bet Farmācijas fakultāte vēra durvis Farmācijas studiju un pētniecības centrā, piedāvājot iespēju izveidot ķermeņa skrubi, lūpu balzamu un strādāt ar ārstnieciskajiem augiem.

Atvērto durvju diena RSU notiek reizi gadā un ir lieliska iespēja tuvāk iepazīt RSU – reputācijas līderi Latvijas augstskolu vidū.

Tiekamies Atvērto durvju dienā nākamgad!