Tradicionālie pasākumi

5. martā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) vietējie un ārvalstu studenti atvadījās no ziemas, sniedzot roku cits citam un draudzībai tradicionālajā ātrās draudzēšanās (Speed Friending) pasākumā.

Viesmīlīgajā RSU Studentu mājā pulcējās aptuveni 40 studentu. Vietējie studenti bija gan no pirmā, gan no vecākajiem kursiem, savukārt liela daļa ārvalstu studentu RSU mācās pirmo semestri un pavadījuši Rīgā tikai mazliet vairāk par mēnesi. Viņus visus vienoja vēlme nodibināt jaunus kontaktus un iepazīt citam citu, jo ikdienā tam īsti nepietiek laika un reizēm pietrūkst arī uzdrošināšanās.

Tikšanās “ledu” palīdzēja kausēt rokasspiedienu spēle – sākotnēji ikvienam bija jāpaspiež roka kādam citam jaunietim, nosaucot savu vārdu un minot par sevi kādu īpašu faktu. Dodoties pie nākamā dalībnieka, bija jāstādās priekšā jau ar jauno “identitāti”. Spēles noslēgumā daļai dalībnieku izdevās tikt atpakaļ pie saviem vārdiem. Lai pasākuma gaisotni atraisītu vēl vairāk, studentiem grupās bija jāatdarina uz ekrāna projicētie attēli, uz brīdi iejūtoties gleznu un kinopasaules varoņu lomās, bet visbeidzot – RSU absolventu tēlos. Telpa pildījās ar smiekliem.

Pēc iesildīšanās dalībnieki baudīja uzkodas un cits cita sabiedrību, līdz sākās galvenā pasākuma daļa – tā sauktā ātrā draudzēšanās. Studenti pa pāriem uzdeva jautājumus viens otram un ik pēc trīs minūtēm mainījās ar sarunu partneriem, stundas laikā īsi iepazīstoties cits ar citu. Valdīja atraisīta gaisotne, un ikreiz, kad bija jāmainās ar sarunas partneri, visi bija pārsteigti, ka laiks paskrējis tik ātri.

Aloiza Matilde Katerīna Veija (Aloïse Mathilde Catherine Weill) ir 1.semestra studente no Francijas. Viņa par pasākumu uzzināja Instagram.

"Bažījos, ka pasākums nebūs apmeklēts, bet ieradās daudzi. Mani iepriecināja tas, cik daudz valstu bija pārstāvētas, tostarp Latvija,” atzina Aloiza.

Pēc intensīvās jautājumu un atbilžu sesijas jaunieši tika aicināti palikt savās vietās un atklāt sava galdiņa biedriem par sevi divus patiesus un vienu nepatiesu faktu. Pasākuma noslēgumā jaunieši aktīvi turpināja iesāktās sarunas un apmainījās ar kontaktiem, plānojot turpmākas tikšanās. Nepiespiestajā gaisotnē studentiem tika uzdoti daži jautājumi.

Aleksandra Brante un Madara Ķeze uz pasākumu ieradās kopā. Abas ir 4. semestra medicīnas studentes. "Sastapām cilvēkus no tik daudzām valstīm! Tas bija patiešām jautri.

Lai pārvarētu valodas barjeru, nepieciešams laiks, tāpēc šādi pasākumi ir ļoti noderīgi. Lauzt ikdienas rutīnu un uzdrošināties uzrunāt kādu universitātes gaiteņos ne vienmēr ir viegli,” atzina studentes.

Jaunie ārvalstu studenti, kuri sāka studijas šā gada februāra sākumā, atzina, ka šāds pasākums viņiem ir īpaši vērtīgs, jo palīdz iepazīt vietējos studentus un tādējādi ātrāk iejusties viņu jaunajās mājās, Rīgā…

Arī Dāvids Čārlzs Frānsiss Blanhards (David Charles Francis Blanchard) no Vācijas ir 1. semestra medicīnas students. Viņš ieradās uz šo pasākumu, lai iepazītos ar latviešu studentiem, jo līdz šim viņš pārsvarā kontaktējies tikai ar citiem ārvalstu studentiem:

“Ļoti priecājos šeit sastapt vietējos studentus.

Visi dalībnieki bija ļoti jauki. Manuprāt, pasākums ir ļoti veiksmīgs.”

Vietējo un ārvalstu studentu saliedēšanās pasākums RSU tiek organizēts kopš 2016. gada septembra divreiz gadā katra semestra sākumā, RSU Starptautisko sakaru departamentam sadarbojoties ar Ārvalstu studentu asociāciju un Studējošo pašpārvaldi.