Sabiedrības veselības institūts aicina iepazīties ar Aptaujas par veselību, novecošanu un pensionēšanos Eiropā (SHARE) datu vākšanu un struktūru, dokumentāciju, publicēšanas un citēšanas nosacījumiem. Seminārā tiks runāts arī par citiem ar SHARE pētījumu saistītiem datiem, retrospektīvo datu moduli un COVID aptauju. Noslēgumā dalīsimies ar praktiskiem ieteikumiem, kas apkopoti no citu semināru jautājumu un atbilžu sesijām.

Seminārā aicināti piedalīties studējošie, doktoranti, pētnieki, studējošo pētniecības darbu vadītāji gan veselības un sporta zinātnēs, gan sociālajās zinātnēs.

Seminārs notiks angļu valodā.

Par SHARE īstenošanu Latvijā

Semināra vadītājs

s_gruber.pngDr. Štefans Grūbers ir datu bāzes vadītājs institūtā SHARE Berlin , atbildīgs par datu bāzes pārvaldību, dokumentāciju un lietotāju atbalstu. Dr. Grūbera pieredze un specifiskās zināšanas nodrošina efektīvu datu vākšanu, uzglabāšanu un izmantošanu SHARE projektos, nodrošinot pētniekus un politikas veidotājus ar uzticamiem un pieejamiem datiem par 50 gadu vecumu sasniegušu Eiropas iedzīvotāju fizisko un garīgo veselību, sociālajiem tīkliem un ekonomiskajiem apstākļiem. Dr. Grūbera pētniecība balstās SHARE datos par Eiropas iekšējās migrācijas ilgtermiņa sekām uz subjektīvo labklājību.

Provizoriskā programma
9.00–9.15Welcome and Introduction
9.15–9.45Overview of the Survey of Health, Ageing and Retirement in Europe (SHARE)
9.45–10.15SHARE Data Collection in Latvia
10.15–11.15Data Structure and Documentation, Publication and Citation
11.15–11.30Coffee Break
11.30–12.30SHARELIFE: Retrospective Life History Data
12.30–13.30Accompanying Datasets
13.30–14.15Lunch Break
14.15–15.00SHARE Corona Surveys
15.00–15.45Tips & tricks for first-time users
15.45–16.30Q&A and wrap-up

Norises vieta

Telpa
Senāta zāle

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: