Bibliotēku nedēļas ietvaros, 22.–25. aprīlī, RSU bibliotēka uzņems ciemiņus no Ņūmeksikas Universitātes (The University of New Mexico, ASV). Ar vieslekcijām divās dienās uzstāsies Veselības zinātņu bibliotēkas un informātikas centra (Health Sciences Library & Informatics Center) izpilddirektore prof. Melisa Retlefsena un bibliotēkas pētniecības datu speciāliste Daniela Maurisi-Poloka.

Šajā lekcijā tiks skatīta akadēmisko bibliotēku mainīgā loma pētniecības datu pārvaldībā, piedāvājot vispusīgu ieskatu galvenajos izaicinājumos un inovatīvos risinājumos, kas veido mūsdienu zinātni.

Vieslektores

Melisa Retlefsena (Melissa L. Rethlefsen), MSLS, AHIP, ir izpilddirektore un profesore Veselības zinātņu bibliotēkas un informātikas centrā Ņūmeksikas Universitātē. Viņas pētījumu uzmanības centrā ir sistemātisko pārskatu meklēšanas reproducējamība. Viņa ir arī galvenā autore PRISMA-S, PRISMA ziņošanas vadlīnijām, kas vērstas uz literatūras meklēšanas ziņošanu sistemātiskiem pārskatiem un citām pierādījumu sintēzēm.

melissa_rethlefsen.png

Daniela Maurisi-Poloka (Danielle E. Maurici-Pollock) ir docente un pētniecības datu speciāliste Ņūmeksikas Universitātes Veselības zinātņu bibliotēkā un informātikas centrā. Viņai ir doktora grāds komunikācijas un informācijas zinātnē Tenesī Universitātē (University of Tennessee) un maģistra grāds bibliotēku un informācijas zinātnē Misūri Universitātē (University of Missouri). Viņas darbs ir vērsts uz pētnieku jaunu informācijas tehnoloģiju un prakses ieviešanu, pētniecības datu pārvaldību un koplietošanu, informācijas tehnoloģiju apmācību un bibliotēku pakalpojumiem maznodrošinātām iedzīvotāju grupām.

danielle_maurici_pollock.png

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūgums reģistrēties.
Darba valoda – angļu.

Šis projekts tiek organizēts ar Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (BAFF) finansiālo atbalstu.

Norises vieta

Telpa
305.

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: