Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājas lapas rsu.lv pārlūkošanu tiek izmantotas sīkdatnes (Cookies).
Turpinot lietot mājas lapu rsu.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Mēs izmantojam sīkdatnes (Cookies), lai:
- nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;
- iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.;

Rīgas Stradiņa universitāte

Rīgas Stradiņa universitātes fonds

  • Google plus

Rīgas Stradiņa universitātes fonds ir dibināts 2011. gada 10. martā.

Fonda mērķi

  • Veicināt augstākās izglītības un zinātniskās darbības attīstību

  • Atbalstīt trūcīgo un sociāli mazaizsargāto jauniešu studijas, kā arī dažādus izglītības, zinātnes, kultūras, veselības veicināšanas un sporta pasākumus

Fonds ir iekļauts Ministru kabineta 08.08.2001. rīkojumā Nr. 385 „Par biedrībām, nodibinājumiem un starptautiskajām izglītības un sadarbības programmām”.

Fonda vēlme ir celt un uzturēt RSU kultūras pasākumu līmeni un prestižu, jo RSU jauktajam korim Rīga un Tautas deju ansamblim Ačkups ir senas tradīcijas — tie dibināti 1951. gadā. Koris Rīga tā pastāvēšanas laikā ir guvis ievērojamus sasniegumus un arī godalgotas vietas Latvijā un ārzemēs, izpildot ne tikai Latvijas, bet arī starptautiski atzītu mākslinieku skaņdarbus un pirmatskaņojumus Baltijas valstīs. Savukārt Tautas deju ansamblis Ačkups regulāri piedalās Dziesmu un deju svētkos, kā arī dažādos Latvijas un ārzemju deju pasākumos u. c. Līdz ar to fonds ir izveidojis un sekmīgi realizē Kultūrizglītības stipendiju.

Ar vēlmi celt un uzturēt RSU sporta aktivitāšu līmeni un prestižu fondā ir nodibināta arī Basketbola stipendija un Volejbola stipendija. Atbalstot jauniešus, fonds sniedzis palīdzību RSU basketbola komandai Eiropas universitāšu sporta spēlēs, kā arī RSU studentu volejbola, florbola u. c. čempionātiem un treniņnometnēm.

Ar mecenāta Egila Gulbja atbalstu, fondā 2017.gadā tika izveidota Egila Gulbja medicīnas - sociālā stipendija. Stipendija izveidota, lai atbalstītu sociāli mazāk aizsargāto jauniešu centienus kļūt par ārstu. Šī stipendija domāta RSU studējošajiem - gan daudzbērnu ģimeņu atvasēm, gan jauniešiem, kuriem viens vai abi vecāki ir miruši, studentiem, kuru apgādībā ir nepilngadīgi bērni, arī pretendentiem ar invaliditāti, kā arī tiem, kuriem ir maznodrošinātā, trūcīgā vai adoptētas personas statuss.

Fonds aktīvi līdzdarbojies zinātnes veicināšanā, sniedzot atbalstu zinātnisko konferenču norisei, sekmējot zinātniskos grantus u. c. zinātniskos projektus. Ir plānots veidot nodibinājuma „Rīgas Stradiņa universitātes fonds” Zinātnieku stipendiju, kuras mērķis ir finansiāli atbalstīt un stimulēt talantīgus RSU studējošos veikt pētījumus zinātnes jomās.

Pēc savas iniciatīvas fonds ir veicis aktīvu ziedojumu vākšanu dažādu pasākumu ietvaros, saņemtos ziedojumus izmantojot savu mērķu realizācijai, kā arī bērnu ar veselības traucējumiem atbalstīšanai.

 

Fonda rekvizīti

Nodibinājums „Rīgas Stradiņa universitātes fonds”
Reģ. Nr.: 40008174899
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
Swedbank, S.W.I.F.T. HABALV22
Konta Nr.: LV73HABA0551030723453


Ar Latvijas Republikas Valsts ieņēmumu dienesta lēmumu no 2011. gada 21. jūnija fondam ir piešķirts arī sabiedriskā labuma organizācijas statuss labdarības un zinātnes veicināšanas darbības jomās, kas ziedotājiem dod iespējas saņemt atbilstīgus nodokļu atvieglojumus.

Lūdzam norādīt maksājuma mērķi (piemēram, ziedojums Rīgas Stradiņa universitātes fondam Kultūras stipendijas izmaksu veikšanai, zinātnes vai sporta veicināšanai u. c.).

Ar Rīgas Stradiņa universitātes fondu iespējams sazināties pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Pēdējās izmaiņas: 15:07, 13. Marts, 2017
Rīgas Stradiņa universitāte, Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007, Latvija, +371 67409105