Tautas deju ansamblis "Ačkups" | RSU Pārlekt uz galveno saturu

Ačkupā dejo RSU studenti un absolventi, kā arī citu augstskolu studenti. Studentiskais gars un dzīvesprieks valda mēģinājumos un kopīgajos atpūtas brīžos.

Rīgas Stradiņa universitātes studentu deju kolektīvs Ačkups, kurš nosaukts senas latviešu tautas dejas vārdā, ir dibināts 1951. gadā. 1975. gadā kolektīvam piešķirts Tautas deju ansambļa nosaukums. Gandrīz trīsdesmit gadu – no 1967. līdz 1995. gadam – tā vadītājs un dvēsele bija Juris Bērziņš. Kopš 1995. gada deju kolektīvu vada Elita Treilone. Repetitore – Sanita Misika, koncertmeistare – Sarmīte Plaude.

Kolektīvs regulāri piedalās dažādos RSU pasākumos, priecējot ar savu uzstāšanos RSU izlaidumu un dažādu ceremoniju dalībniekus. Ačkups piedalās lielākajos Latvijas deju pasākumos, piedalījies Eiropas valstu Dziesmu un Deju festivālā Eiropede un īsti studentisku garu izdzīvojis Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētkos Gaudeamus. Izdejojot savas koncertprogrammas un parādot latviešu tautas bagātās deju tradīcijas, iegūti draugi ne tikai Latvijā, bet arī Spānijā, Itālijā, Francijā, Šveicē, Dānijā, Beļģijā u. c.

Mēģinājumi notiek otrdienās un ceturtdienās pulksten 19.00 RSU dienesta viesnīcā Rīgā, Mārupes ielā 17, 1. korpusā.

Ačkupa priekšnesumi videoierakstos

RSU Akadēmiskā balle

 

Priekšnesums Manas rokas

 

Priekšnesums Meitu māte

 

Priekšnesums Nerejati, ciema suņi

 

Vispārīgs ieskats