EthCo – Labākai ētiskajai drošībai nākotnes veselības aprūpes vidē

400 000,00 EUR
Projekta īstenošana
01.10.2022. - 31.05.2024.

Projekta mērķis ir nodrošināt, lai topošajiem veselības aprūpes speciālistiem būtu prasmes, kas nepieciešamas, lai radītu ētiski drošu vidi gan pacientam, gan personālam un īstenotu vienlīdzīgu aprūpi, respektējot pacienta pašnoteikšanās tiesības. EthCo nolūks ir radīt un izmēģināt inovatīvus digitālās ētikas mācību un mācīšanas materiālus, kā arī praktiskas metodes sadarbībā ar veselības aprūpes speciālistiem. Izglītojošais materiāls ir paredzēts organizācijām, lai risinātu ētiskās drošības problēmas un tādējādi stiprinātu profesionāļu ētisko kompetenci.

Apraksts

Darbības

Izveidots igklītojošsmateriāls, kas balstīts uz literatūras apskatu un aptaujām, ietverot teorētisko pamatojumu, diskusiju forumu un simulācijas. Māszinību un fizioterapijas studenti (100) iesaistās partneraugstskolu aktivitātēs, kā arī tiek iesaistīti profesionāļi no saistītajām organizācijām, kas atbild uz aptaujas jautājumiem (100), uzņemas ētikas kouča lomu un pārskata rīku EthCo (30). Visbeidzot augstskolām, saistītajiem partneriem un citām ieinteresētajām personām tiek piedāvāta tiešsaistes ētikas izglītības platforma, brīvās piekļuves rīks EthCo.

Ietekme

EthCo projekta ietvaros apmācītie dalībnieki uzlabo savu ētisko kompetenci un spēj uzņemties ētikas kouča lomu savās organizācijās, izglītojot citus un nodrošināt ētisku un videi draudzīgu praksi darba vietās. Digitālais rīks EthCo tiek uzturēts un atjaunināts, un to var brīvi izmantot arī pēc projekta beigām. Digitālā mācību metode arī risina digitālo prasmju neatbilstību, vienlaikus saskaņojot ētikas izglītību un ES strādājošo veselības aprūpes speciālistu kompetences līmeni.

• Karolinska University Hospital, Zviedrija
  • University of Malta, Malta