Kursa vadītājs:Darja Ķīse
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Īsā cikla (Pirmā līmeņa)
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Stomatoloģija

Studenti apgūst zināšanas par pastāvīgo un piena zobu uzbūvi un morfoloģiju (incisīvi, kanīni, premolāri un molāri), to funkcijām un formu.
Pilnveidot teorētiskās zināšanas un attīstīt klīniski praktiskās iemaņas karioloģijā un zobu cieto audu patoloģijās, veicināt spēju pieņemt lēmumus par kariesa un zobu cietu audu patoloģiju ārstēšanu un profilaksi individuāli pacientam un populācijā.

Vispārējas anatomijas un terminoloģijas priekšzināšanas, latīņu valodas pamati, ķīmija, bioloģija.

Dentālās anatomijas apguves rezultātā studenti iegūst pamatzināšanas zobu anatomijā, morfoloģijā un funkcionalitātē.
Karioloģijas apguves rezultātā students:
-aprakstīs zobu cieto audu uzbūvi, funkcijas, patoloģiju,
-definēs lokālo un vispārējo faktoru - mikroorganismu, ogļhidrātu, zoba un siekalu mijiedarbības, fluorīdu, uztura, sociāli ekonomisko faktoru lomu kariesa un zobu cieto audu patoloģiju izcelsmē;
-klasificēs kariesa un zobu cieto audu patoloģiju klīniskās izpausmes.

Dentālajā anatomijā studenti prot identificēt katru zobu grupu augšžoklī un apakšžoklī, atšķirt zobu no labās un kreisās puses, atšķirt piena un pastāvīgos zobus pēc vispārējām morfoloģiskajām raksturiezīmēm.
Karioloģijā students spēs:
-izvēlēties atbilstošu kariesa un zobu cieto audu patoloģiju ārstēšanas metodi un materiālu, ievērojot indikācijas un kontrindikācijas,
-novērtēt pacienta zobu cieto audu stāvokli un prognozi, kariesa aktivitāti un kariesa risku,
-izveidot ārstēšanas plānu, integrējot ārstēšanu vispārējā mutes dobuma atveseļošanas plānā
-novērtēt ārstēšanas rezultātus un prognozi, sagaidāmās iespējamās komplikācijas, izstrādāt iespējamo komplikāciju profilaksi un nepieciešamības gadījumā - mainīt ārstēšanas plānu

Studiju kursa apguves rezultātā studenti spēs pielietot praktiski iegūtās zināšanas zobu anatomijā, morfoloģijā un funkcionalitātē. Spēs izskaidrot katru zobu grupu augšžoklī un apakšžoklī, atšķirt zobus no labās un kreisās puses, atšķirt piena zobus un pastāvīgos zobus pēc vispārējām morfoloģiskajām raksturiezīmēm, strādājot zobu higiēnista profesijā. Pēc sekmīgi apgūta studiju priekšmeta programmas Karioloģijā students spēs novērtēt kopsakarības un integrēt citu medicīnas un zobārstniecības nozaru zināšanas kariesa un zobu cieto audu patoloģiju diagnostikā, prognozēšanā un ārstēšanā.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.