Kursa vadītājs:Gita Gersone
Mērķauditorija:Dzīvās dabas zinātnes; Bioloģija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Normālā fizioloģija

Sniegt zināšanas par vesela cilvēka organisma funkcijām un regulācijas mehānismiem, un prasmi pielietot šīs zināšanas problēmu risināšanā, savas specialitātes ietvaros.

Bioloģija, fizika, ķīmija, cilvēka anatomija un fizioloģija.

Pēc sekmīgas studiju kursa apguves students spēs:
- izskaidrot specifiskus terminus, piemēram, homeostāze, metabolisms u.c., kas atbilst fizioloģijas nozarei, aprakstīt fizioloģisko norišu organismā pamatprincipus.
- izklāstīt un sasaistīt daudzveidīgās fizioloģiskās norises organismā un, balstoties uz apgūtajām regulācijas novērtēšanas metodēm, patstāvīgi veikt to izvērtēšanu.
- raksturot veģetatīvo, somatisko, sensoro un psihisko funkciju būtību un to izpausmi cilvēka organismā.
- izskaidrot organisma mijiedarbību ar vidi un fizioloģiskajiem adaptīvajiem mehānismiem.
- aprakstīt organisma galveno funkciju novērošanu un reģistrāciju, fizioloģisko norišu (t.sk., traucējumu) konstatāciju.

Pēc sekmīgas studiju kursa apguves students pratīs:
- apkopot un izvērtēt zinātnisko literatūru saistībā ar fizioloģijas nozari.
- atlasīt būtisko informāciju, kas saistīta ar fizioloģijas apakšnozarēm.
- spēs pielietot atbilstošās metodes fizioloģisko funkciju izvērtēšanai, piemēram, kardiovaskulāro parametru novērtēšanai.
- patstāvīgi veikt eksperimentu plānošanu un to izstrādi fizioloģijas apakšnozarēs, patstāvīgi izvēloties vispiemērotākās un atbilstošākās metodes.
- veikt datu reģistrāciju un analīzi, rezultātu interpretāciju un zinātniskā valodā formulēt iegūtos rezultātus un secinājumus.
- zinātniski pētnieciskā darba rezultātus prezentēt un sagatavot apkopojošā formā, piemēram, protokolā, referātā u.c.

Pēc sekmīgas studiju kursa apguves students spēs:
- noformulēt zinātniski pētnieciskā darba tēmu un izveidot literatūrā balstītu problēmas formulējumu.
- Izstrādāt zinātniski pētnieciskā darba dizainu un ar tā realizāciju saistītos protokolus datu ievākšanai un apstrādei.
- izvēlēties metodiski pamatotas metodes datu ievākšanai
- interpretēt un analizēt atbilstošā zinātniskajā līmenī.
- argumentēti iztirzāt un loģiski noformulēt un izskaidrot iegūtos rezultātus izvērtējot to nozīmīgumu un atbilstību teorētiskajai bāzei.
-Zinātniski pētnieciskā formā apkopot veikto pētījumu.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.