Kredītpunkti / ECTS:3 / 4.5
Mērķauditorija:Politikas zinātne; Komunikācijas zinātne
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Politika

Kursa mērķis ir sniegt zināšanas un izpratni par Ķīnas Tautas republikas ārpolitikas un stratēģiskās komunikācijas veidojošajiem elementiem – ĶTR vēstures konceptiem, iekšpolitikas problemātiku, identitāti, ārpolitikas diskursu un citiem aspektiem, kas jāņem vērā, analizējot Ķīnu un tās darbības starptautiskajā politikā.
Kursu realizē lektors Mārtiņš Daugulis, kurš izstrādājis un aizstāvējis disertāciju par ĶTR ārpolitikas diskursa elementiem.

Priekšzināšanas Ķīnas jautājumos nav nepieciešamas, kurss ir attiecīgi organizēts, sākotnēji sniedzot studentiem kopējo zināšanu platformu par ĶTR, un tad pievēršoties specifiskiem ĶTR ārpolitikas un drošības politikas apsvērumiem globālā un reģionālā līmenī.

Kursa ietvaros studenti gūs zināšanās par Ķīnas Tautas republikas ārpolitikas un stratēģiskās komunikācijas veidojošajiem elementiem – ĶTR vēstures konceptiem, iekšpolitikas problemātiku, identitāti, ārpolitikas diskursu un citiem aspektiem, kas jāņem vērā, analizējot Ķīnu un tās darbības starptautiskajā politikā.

Pēc sekmīgas kursa apguves studenti spēs arī darboties ar informāciju, kas veidojas citā politiskajā diskursā.

Pēc kursa apguves, studenti spēs objektīvi analizēt starpdiskursīvas attiecības – ĶTR ārpolitikas sadarbības formātus, oficiālās komunikācijas un politiskās nostājas.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Starptautiskās attiecības - Eiropas studijas, SE4BakalaursIerobežota izvēleMārtiņš Daugulis