Struktūrvienība: RSU Liepājas filiāle
Kredītpunkti / ECTS:2.67 / 4
Kursa vadītājs:Dita Role
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Īsā cikla (Pirmā līmeņa)
Mērķauditorija:Medicīnas pakalpojumi
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Komunikācijas zinātne

Veidot izpratni par cilvēka psihes galvenajām likumsakarībām, personības struktūru, psihiskajiem procesiem, medicīnas ētikas jautājumiem, pedagoģisko zināšanu izmantošanu ikdienas praksē ar pacientiem veselības aprūpes sistēmas kontekstā, pielietot atbilstošus saskarsmes principus, atpazīt konfliktu un attīstīt tā risināšanas prasmes.

Vidusskolas zināšanas psiholoģijas pamatos, saskarsmē, filozofijā un ētikā.

Studiju kursa rezultātā studenti spēs: aprakstīt cilvēka psihes galvenās likumsakarības, atpazīt dažādas emocijas un jūtas, raksturot temperamenta veidus, personības uzvedības īpatnības dažādos apstākļos un izprast individuālas pieejas nozīmi komunikācijā ar pacientu. Studenti prot formulēt pedagoģijas būtību, mācību metodes, to formas un raksturojumu, izklāstīt mācību procesa organizēšanu, izglītošanas procesu ietekmējošos faktorus dažādos vecumposmos, raksturot pedagoģijas izmantošanas iespējas masiera profesijā un pamatot masiera ētikas pamatprincipus.

Studiju kursa rezultātā studenti pratīs aprakstīt personības individuāli tipoloģiskajās īpatnības, apgūs prasmes integrēt profesionālajā darbībā izglītošanas situāciju plānošanu, izglītošanas procesa organizēšanu, vadīšanu, izglītošanas rezultātu izvērtēšanu, pratīs novērst un nepieciešamības gadījumā atrisināt konflikt situāciju, pamatojoties uz ētikas un morāles pamatprincipiem.

Pēc studiju kursa apgūšanas studenti spēs veidot profesionālu dialogu ar pacientu, būs kompetenti pacientu izglītošanas procesa plānošanā, organizēšanā, vadīšanā, realizēšanā un novērtēšanā, un lietot morāli korektu argumentāciju savas pozīcijas vai viedokļa pamatošanai, analizēt morālo dilemmu situācijas, vērtēt un rast morāli adekvātu risinājumu gadījumiem no prakses, izmantojot apgūtos ētikas pamatprincipus un risināt konfliktsituācijas efektīvi un atbilstoši profesionālās ētikas prasībām. Spēja uzņemties atbildību par savas profesionālās darbības rezultātiem.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Ārstnieciskā masāža, LFĀM1Pirmais līmenisObligāts