Skolēniem

Atvērto durvju dienā aptuveni 20 skolēniem un skolotājiem no Talsu Valsts ģimnāzijas tika noturēta aizraujoša nodarbība medicīniskajā fizikā RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā. Skolēni tvēra zināšanas gan par ārējās iedarbības elektriskās strāvas ietekmi uz cilvēka fizisko ķermeni, gan par cilvēka ķermeņa radītās strāvas ietekmi uz apkārtējo vidi.

Skolēni apguva pamatus elektrokardiogrāfijā no fizikas skatpunkta un paši mācījās iegūt elektrokardiogrammu, izmantojot visplašāk zināmo nīderlandiešu fiziologa, ārsta un izgudrotāja Vilema Einthovena metodi, par kuras atklāšanu 1924. gadā viņš ieguva Nobela prēmiju fizioloģijā un medicīnā. Nodarbību vadīja augstu vērtētais MF Fizikas katedras docētājs Ansis Ēcis.

Tāpat MITC simulāciju eksperts Aleksandrs Oborins prasmīgi nodemonstrēja elektrokardiogrammas iespējas, izmantojot portatīvo medicīnisko ierīci, kas nodrošina gan automātisku, gan manuālu ārējo defibrilācijas funkciju, kā arī sinhronizētās kardioversijas funkciju, transkutāno kardiostimulēšanu un pacienta monitorēšanas funkciju.