Atbalsts Ukrainai

Šā gada 24. februārī aprit divi gadi kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. Solidarizējoties ar Ukrainas sabiedrību un godinot karā kritušos un cietušos, aicinām piektdien, 23. februārī, plkst. 10 vienoties klusuma brīdī.

ukrainas_karogs_freepik.jpg

Kopš pirmajām kara dienām Rīgas Stradiņa universitāte uzskata par savu godu un pienākumu darīt visu, kas mūsu spēkos, lai atbalstītu Ukrainu karā pret agresoru un nevainīgos cilvēkus, kuriem no tā jācieš.

Šajos divos gados RSU pieņemti darbā 10 jauni viesdocētāji no Ukrainas, RSU Valodu centrs brīvprātīgi mācījis latviešu valodu Ukrainas cilvēkiem. Esam snieguši finansiālu atbalstu studiju maksas segšanai RSU studentiem, kā arī Atvērtās universitātes kursu apmeklētājiem no Ukrainas. Kopā RSU sniegtais atbalsts sasniedz gandrīz 150 tūkstošus eiro – tā cenšamies parādīt savu atbalstu un solidaritāti draugiem un kolēģiem Ukrainā.

Es vēlos izteikt dziļu pateicību visiem jums par nesavtīgo atbalstu un solidaritāti, ko esat parādījuši šajos grūtajos laikos. Jūsu ieguldījums ir nenovērtējams, un tas apliecina mūsu universitātes kopienas spēku un vienotību. Aicinu jūs katru personīgi ne tikai atcerēties un godināt Ukrainu, bet arī turpināt rīkoties. Katrs no mums var dot ieguldījumu, lai veicinātu mieru un atbalstītu tos, kuriem tas visvairāk nepieciešams.

Viena iespēja atbalstīt Ukrainu ir dalība Pārdaugavā esošās biedrības Tavi draugi aktivitātēs. Plašāka informācija – tās tīmekļa vietnē.

Pateicībā
rektors profesors