Ziņas

No 15. līdz 19. maijam Māszinību un dzemdību aprūpes katedras lektore Ilona Zariņa kopā ar RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes profesionālās bakalaura studiju programmas Māszinības 4. kursa studentiem viesojās Islandes Universitātē (University of Iceland), lai piedalītos intensīvajā kursā par kognitīvi biheiviorālās terapijas (KBT) izmantošanu pacientu aprūpē ar uzsvaru uz pārmaiņām visas dzīves garumā.

maszinibu-studenti-apmaciba-islande02-lead.jpg

Kursā lietota gan nacionāla, gan starptautiska pieeja, ietverti materiāli un diskusijas par pārmaiņām dzīvē, kas saistītas ar dažāda veida pārejām un KBT izmantošanu aprūpē, sekmējot procesus visām vecuma grupām preventīvā un ārstnieciskā nolūkā. Līdzdalība kursā ietvēra teorijas un zinātnisko pētījumu rezultātu prezentācijas, studentu darbu ar gadījumu aprakstiem, diskusijas, grupu darbu, pētījumu rezultātu prezentācijas. Kursa ietvaros tēmas apguves kontekstā tika apmeklēti rehabilitācijas centri Reykjalundur un The NLFI Spa and Medical Clinic, kuros māsas darbā ar pacientiem / klientiem lieto KBT pieeju.

Pēc labi padarīta darba lektore un studenti apmeklēja spa centru Blue Lagoon un ekskursijā Golden Circle iepazina pārsteidzošo Islandes dabu.

maszinibu-studenti-apmaciba-islande03.jpg

Lektore I. Zariņa: "Ir iegūtas jaunas un noderīgas zināšanas, pieredze, atklājot daudz kopīga arī dažādu kultūru cilvēku dzīves pārmaiņu skatījumā. Tomēr ceļojums vēl turpinās, jo ikvienam dalībniekam mests izaicinājums meklēt, atrast un integrēt jaunieguvumus savā praksē."

Kurss notika Nordplus tīkla Nordsne ietvaros, un to nodrošināja Islandes Universitātes Māszinību fakultāte. Dalībnieku vidū bija studenti un docētāji no Rīgas Stradiņa universitātes (Latvija), Lundas Universitātes (Zviedrija), Bergenas Universitātes (Norvēģija), Islandes Universitātes (Islande) un Akureiri Universitātes (Islande), kā arī Minesotas Universitātes (USA).