Stipendijas

Lai nodrošinātu maksimāli labvēlīgus nosacījumus medicīnas studentu profesionālajai izaugsmei un sociālajai labklājībai, uzņēmējs, RSU Goda doktors Egils Gulbis jau kopš 2016. gada Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) medicīnas studentiem piešķir stipendijas.

16. oktobrī stipendijas komisija, kurā ir nodibinājuma RSU fonds, mecenāta Egila Gulbja, Studiju departamenta un Studējošo pašpārvaldes pārstāvji, izskatīja iesniegtos pieteikumus, un šogad ir piešķirtas 36 stipendijas.

Stipendija, kuras apmērs ir 120 eiro mēnesī, studentiem tiks maksāta desmit mēnešus, t. i., visu akadēmisko gadu – līdz 2024. gada 30. jūnijam.

Stipendijas tiks izmaksātas nedēļas laikā.

Pieteikšanās E. Gulbja medicīnas sociālajai stipendijai tradicionāli tiek izsludināta akadēmiskā gada sākumā, un uz to aicināti pieteikties sekmīgi studiju programmas Medicīna 2. – 6. studiju gada studenti, kuri atbilst vismaz vienam stipendijas nolikumā minētajam sociālajam kritērijam, piemēram, pretendenta apgādībā ir vismaz viena apgādājamā persona, pretendentam ir invaliditāte u. c.

Kā norāda līdzšinējie stipendiāti, šis atbalsts ļauj vairāk veltīt laika studijām un tādējādi palīdz uzlabot sekmes, jo tiek atviegloti ikdienas apstākļi.

“Uzņēmējs Egils Gulbis, lai arī savu profesionālo darbību sācis Beļģijā, vienmēr ir bijis Latvijas patriots.

Viņa devums mūsu augstskolai ir neatsverams – šī stipendija palīdz topošajiem ārstiem sasniegt izvirzītos mērķus un piepildīt viņu sapņus,”

minot mecenātu Egilu Gulbi kā piemēru citiem, saka RSU rektors prof. Aigars Pētersons.

E. Gulbja medicīnas sociālo stipendiju administrē nodibinājums Rīgas Stradiņa universitātes fonds. Stipendijai sarūpētie finanšu līdzekļi ir RSU Goda doktora Egila Gulbja dāvinājums labākajai medicīnas augstskolai Latvijā.