Absolventiem
Tradicionālie pasākumi

No 26. jūnija līdz 3. jūlijam Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notika vasaras izlaidumi, kuros diplomus saņēma 1208 bakalaura, maģistra un doktora studiju programmu absolventi no astoņām fakultātēm, Ārvalstu studentu nodaļas un RSU Liepājas filiāles. Izlaidumi norisinājās klātienē RSU pagalmā līdzās Iedvesmas parkam, RSU aulā un Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē. Iespēju sekot izlaidumiem tiešsaistē RSU mājaslapā šovasar izmantoja rekordliels tuvinieku, draugu un citu atbalstītāju loks – vairāk nekā 4500 cilvēku.

“Jūsu iegūtais diploms ir kvalitātes zīme, ar kuras palīdzību atvērsiet ne vienas vien durvis Latvijā un ārzemēs. Novēlu vienmēr atcerēties, ka augsta līmeņa profesionālis visu dzīvi turpina pilnveidoties, un Rīgas Stradiņa universitātes durvis jums vienmēr būs atvērtas,” uzrunājot absolventus, teica RSU rektors profesors Aigars Pētersons (attēlā).

rsu_rektors_uzruna_absolventus.jpg

Šovasar RSU absolvēja 823 medicīnas un veselības aprūpes studenti, tai skaitā 50 Liepājas filiāles un 149 ārvalstu studenti. Diplomus saņēma arī 385 sociālo zinātņu studenti, kuru skaits salīdzinājumā ar pērno gadu palielinājies par 10 %.

“Pēc dažiem gadiem jūs kļūsiet par ārstiem dažādās ārstniecības iestādēs, par vadošiem pētniekiem, par uzņēmumu vadītājiem. Būsiet dažādos vadošos amatos. Koncentrējieties uz nākotni, kas būs atkarīga no katra individuālā lēmuma, sākot jau no šodienas. Novēlu veiksmi dzīvē un prieku darbā,” uzrunājot absolventus, uzsvēra ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Izlaidumu maratonu otrdien, 26. jūnijā, aizsāka RSU Liepājas filiāle. Šovasar tās diplomus saņēma 16 māszinību absolventi, 11 ārsta palīgi, 16 ārstnieciskie masieri un septiņi psihologi. RSU Liepājas filiāle ir vienīgā augstskola Kurzemes reģionā, kas jau vairāk nekā 75 gadus piedāvā izglītību veselības aprūpē.

Izlaidumi turpinājās Rīgā, kur 28. jūnijā izlaidumu svinēja 145 Eiropas studiju fakultātes absolventi: 30 starptautisko attiecību bakalauri un 23 maģistri, 40 starptautiskā mārketinga un reklāmas, 12 starptautiskās pārvaldības un diplomātijas, seši starptautiskā biznesa un tiesību, 14 starptautiskā mārketinga un biznesa vadības un 13 starptautiskā biznesa un ilgtspējīgas ekonomikas programmas beidzēji. Absolventu vidū ir arī septiņi starptautiskās programmas Starptautiskais bizness un jaunuzņēmumu darbība absolventi.

Sociālo zinātņu bakalaura un maģistra programmu absolventus uzrunāja Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša. “Ir grūti noticēt, ka šodiena ir tikai viena pieturzīme jūsu zināšanu ceļā. Es novēlu saglabāt zinātkāri un atvērtību zināšanām visu turpmāko mūžu,” sacīja ministre.

Sekoja kopējais Rehabilitācijas fakultātes un Farmācijas fakultātes absolventu izlaidums. Tajā diplomus saņēma 71 fizioterapeits, 14 jaunie audiologopēdi, 23 ergoterapeiti, 18 uztura, 10 ortozēšanas un protezēšanas speciālisti, kā arī 46 jaunie farmaceiti. Savukārt Zobārstniecības fakultātes izlaidumā diplomus saņēma 38 zobārsti un 23 zobu higiēnisti.

Medicīnas un veselības aprūpes programmu absolventus sveica veselības ministre Līga Meņģelsone. “Cik stipra ir veselības aizsardzība, tik stipra ir valsts. Jaunie mediķi veidos to Latvijas medicīnu, kādu vēlamies redzēt pēc desmit gadiem. Aicinu aktīvi iesaistīties veselības aizsardzības sistēmas uzlabošanā, izmantojot asociācijas, darba grupas un citas iespējas,” teica ministre.

29. jūnija rītā savus absolventus sumināja Komunikācijas fakultāte un Juridiskā fakultāte. Komunikācijas fakultātes absolventu vidū ir 36 multimediju komunikācijas speciālisti, 11 žurnālisti, 59 psihologi, 13 sociologi, 29 sabiedrisko attiecību bakalauri un maģistri, seši fotogrāfi un divi veselības komunikācijas speciālisti. Juridisko fakultāti šovasar absolvēja 59 tiesību zinātņu jaunie speciālisti, kurus sveica tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere.

Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes absolventu vidū ir 91 māszinību, 26 sabiedrības veselības, 12 sociālā darba, 28 veselības vadības un septiņi uzturzinātnes speciālisti. Šovasar absolvē arī 23 vecmātes, desmit supervizori un 11 veselības psihologi. Izlaidumu dienas noslēgumā savu 181 absolventu sumināja Medicīnas fakultāte. Sveikti tika jaunie ārsti un septiņi biomedicīnas speciālisti.

Šodien, 3. jūlijā, RSU izlaidumu maratonu noslēdza Medicīnas fakultātes un Zobārstniecības fakultātes ārvalstu studentu izlaidums. Viņu vidū ir 122 jaunie ārsti un 27 zobārsti. RSU mācās ārvalstu studenti no 75 valstīm, visvairāk no Vācijas un Skandināvijas valstīm.

Kopumā salīdzinājumā ar aizvadīto gadu absolventu skaits pieaudzis gandrīz par 10 procentiem.

rsu_izlaidums1.jpg